اخذ رضایت از اولیاء دم درپای چوبه دار در زندان قائمشهر

 

در راستای سیاست  های رئیس سازمان زندانها و اقدامات تربیتی کشور مبنی بر اشاعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه با کمک اعضای شورای حل اختلاف زندان قائمشهر یک زندانی در پای چوبه دار از اجرای حکم قصاص نفس رهایی یافت.

 

برابر نامه دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه زندانی “محمد- ب ” متهم به قتل عمدی مرحومه” س -آ “برابر دادنامه شعبه دوم کیفری استان مازندران به قصاص نفس محکوم گردید.

حکم قصاص نفس با حضور مسئولین قضایی ، امنیتی و انتظامی شهرستان در محوطه زندان در حال اجرا بود که با وساطت و پیگیری های رئیس زندان و اعضای شورای حل اختلاف در جمعی از مدیران قضایی و انتظامی به گذشت اولیاء دم منجر گردید.

رئیس زندان در همین راستا گفت: در خصوص این پرونده شورای حل اختلاف زندان جلسات متعددی را با شاکیان در زندان و محل سکونت اولیاء دم واقع در شهرستان سوادکوه برگزار کردند که الحمدالله در پای چوبه دار جواب داد.

وی افزود، مطمئنا اگر آن پیگیریها و تلاش همکاران در زندان قائمشهر نبود، امروز شاهد صحنه تلخی بودیم که خاطر هر بیننده ای را مکدر می کرد، ولی اینگونه نشد و با کمک خداوند متعال و ایثارگیری خانواده اولیاء دم شاهد گذشت و عفو در پای چوبه دار بودیم .

محمدی رئیس دادگستری شهرستان سوادکوه هم ضمن تسلیت به خانواده اولیای دم به فلسفه عفو و گذشت و دوری از انتقام پرداخته و به جایگاه والای صلح و سازش در دین مبین اسلام اشاره کرد و گذشت را قدرتی دانسته که فقط مختص انسانهای بزرگ است .

بنابراین گزارش، در حالی که زندانی در پای چوبه دار منتظر اجرای حکم و همه منتظر تصمیم نهایی خانواده اولیاء دم بودند، هر یک حرفی می زد و تلاش می کرد تا اولیاء دم را از اجرای حکم منصرف کند، ولی خانواده اولیاء دم اصرار بر اجرای حکم داشت، که به یکباره خانواده مقتول از حکم قصاص گذشت کردند و عمری دوباره به زندانی محمد – ب بخشیدند ./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*