اشتغالزایی و حرفه آموزی عملیاتی در زندانها در اولویت قرار دارند
رئیس زندان نور

اشتغالزایی و حرفه آموزی و افزایش مهارتهای زندانیان در زندانها از اولویت برخوردارند

رئیس زندا نور اشتغال زایی و حرفه آموزی عملیاتی و افزایش مهارتهای زندانیان در طول حبس را از اولویتهای مهم زندانها برشمرد و بر آن تأکید کرد

 

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان نور، علی دستاران نایب رییس انجمن حمایت و رئیس زندان در حاشیه مرحله برداشت شالی از مزرعه انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نورگفت : در سال« اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل » قرار داریم و باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری گام برداریم .

دستاران هدف از کاشت برنج را حرفه آموزی و افزایش مهارتهای مددجویان در کشاورزی و توسعه اشتغالزائی در بین زندانیان عنوان کرد.

وی اضافه کرد، زندانیان نیاز به مهارتهایی دارند که منجر به عمل و زودبازده باشد و این نوع اشتغالزایی و حرفه آموزی عملیاتی باید در اولویت قرار گیرند.

نایب رئیس انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نور افزود،کشاورزی یکی از مشاغل اصلی استان مازندران محسوب می گردد و اکثر مددجویان تا حدی با این شغل آشنایی دارند، ولیکن تلاش شد با دعوت از کارشناسان کشاورزی زمینه کسب مهارت اصولی با رعایت صرفه و صلاح کشاورز و کاهش سموم در همین مزرعه فراهم گردد.

  رئیس زندان نورتصریح کرد، مهارت آموزی و ارتقاء توانمندی زندانیان در مشاغل کشاورزی با توجه به وجود مزارع حاصلخیز در این استان می تواند منجر به کارآفرینی زندانیان پس از آزادی گردد.

دستاران در خاتمه اظهار داشت : حدود پنج و نیم هکتار از زمینهای حاصل خیز زندان نور به زیر کشت برنج رفت و برای ۲۰ نفر از زندانیان بصورت شناور اشتغالزایی ایجاد گردید .

وی همچنین میانگین برداشت محصول در این مزرعه را سالیانه ۹ تن بیان کرد که در قالب کمکهای انجمن به مددجویان و خانواده های بی بضاعت مددجویان و دیگر اهداف انجمن هزینه می گردد./

اشتغالزایی و حرفه آموزی عملیاتی در زندانها در اولویت قرار دارند

رئیس زندان نور در بازدید از مزرعه شالیزاری انجمن حمایت از زندانیان

اشتغالزایی و حرفه آموزی عملیاتی در زندانها در اولویت قرار دارند

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*