اشتغال و حرفه آموزی گامی مهم در جهت کاهش رفتارهای پر خطر در زندانهاست

مدیرکل زندانهای استان مازندران در بازدید از زندان بابل اشتغال و حرفه آموزی را از اولویتهای سازمانی و گامی مهم در کاهش رفتارهای پر خطر در زندانها دانست.

 

علی اکبر غفاریان، مدیر کل زندانهای استان مازندران در بازدید از زندان بابل ضمن حضور در قسمت های مختلف زندان با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از طرف مقام معظم رهبری به سال«رونق تولید»، از فعالیت های انجام گرفته در حوزه اشتغال در زندانهای استان تقدیر و بیان کرد، تاکنون فعالیت های خوبی در زمینه تولید صورت گرفته و انتظار می رود، این فعالیت ها به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند.

غفاریان تصریح کرد، شرایط خاص در زندانها ایجاب می کند تا نهادهای مختلف مرتبط با آموزش و اشتغال  نهایت همکاری و مساعدت را در راستای تحقق این امر با زندانها داشته باشند.

وی از نگاه منفی برخی از نهادها و واحدهای کوچک و بزرگ تولیدی سطح جامعه به زندانیان انتقاد کرد و گفت: شاید افکار عمومی جهت اعتماد به زندانیان نیاز به اطلاع رسانی و کار فرهنگی دارند، اما مدیران کارگاهها باید بدانند زندانیانی که در کارگاه ها مشغول به کار هستند و یا به کارگاهها معرفی می شوند از فیلترهای مختلف اخلاقی، آموزشی عبور کرده و به لحاظ فنی و اخلاقی مورد تأیید هستند و بر اساس بررسی های انجام شده، واحدهای مختلف سفارش دهنده کار به زندانهای استان از روند انجام کار رضایت کامل دارند.

علی اکبر غفاریان همچنین فعالیت های حوزه اشتغال و حرفه آموزی را یکی از گام های مهم در مسیر کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانیان دانست و اظهار داشت؛ تمامی برنامه ریزی های لازم در این راستا انجام شده و توسعه فعالیت های این حوزه یکی از اولویت های سازمان زندانهاست.

مدیر کل زندانهای مازندران در ادامه تولید پوشاک و نیز صنایع دستی را از جمله نقاط قوت فعالیت های حوزه اشتغال در زندان بابل دانست و ابراز امیدواری کرد با استقبال بیشتر بنگاه های تولیدی ، تعدد و میزان تولید در کارگاه های این زندان نیز افزایش پیدا کند.

غفاریان در بخش دیگری از صحبتهای خود به مسئله بهداشت و تمیزی محیط زندان و نقش آن در ایجاد شور و نشاط و تقویت روحیه زندانیان اشاره کرد و گفت: تجربه موفق زندان بابل در حفظ بهداشت محیط و زیباسازی آن با مشارکت خود زندانیان که نتایج مثبتی را به دنبال داشته است، می تواند الگوی موفقی برای سایر زندان ها باشد./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*