اعضای هیئت اجرایی بنیاد تعاون استان مازندران بر رونق تولید و اشتغال زندانیان تأکید کردند

 

تلاش جدی در رونق تولید و بکارگیری زندانیان در کارگاههای بیناد تعاون و استفاده از دستاوردهای جدید کشاورزی در کسب درآمد بیشتر و اجرای طرح های کوتاه مدت و دراز مدت از تأکیدات اعضای هیأت اجرایی بیناد تعاون زندانیان استان مازندران بود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان مازندران، جلسه هیئت اجرایی بیناد تعاون استان با حضور مدیرکل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس هسته گزینش بنیاد مستضعفان کشور و مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان در دفتر کار مدیرکل زندان های استان مازندران برگزار شد.

سید جواد هاشمیان مدیر نمایندگی بنیاد تعاون استان در آغاز جلسه گزارشی از عملکرد بنیاد در سال گذشته و طرحهای مورد نظر در سال جاری و برنامه های دراز مدت این نمایندگی سخن گفت.

وی افزود، برای پیشبرد اهداف تعیین شده و بهبود وضعیت اقتصادی بنیاد نیاز به همکاری و مساعدت دستگاههای اجرایی استان و برخی از مدیران کشوری است .

مدیرکل زندانهای استان و رئیس هیأت اجرایی نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان بر رونق تولید و ارتقاء میزان اشتغال به کار زندانیان تأکید کرد.

علی استادی تحقق اهداف مهم سازمانی و اشتغال به کار زندانیان نیاز به عزم جدی و تلاش مضاعف در اجرای طرحهای زودبازده دارد.

این مقام قضایی تصریح کرد، اشتغال به کار زندانیان و تأمین بخشی از مخارج زندگی خانواده زندانیان دغدغه اصلی سازمان زندانهاست و انتظار می رود در اجرای طرحهای بنیاد از ظرفیتهای زندانیان رأی باز استفاده شود.

دکتر شهیدی فر رئیس سازمان جهاد کشاوری استان نیز بر اصلاح روند تولید و استفاده از فناوریها و نوآوریهای جدید کشاورزی در رونق تولید و کسب درآمد بیشتر اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد تا با اجرای طرح های جدید زمینه اشتغال بکار زندانیان فراهم گردد.

سید مصطفی رسولی رئیس هسته گزینش بنیاد مستضعفان کشور گفت: از ظرفیتها و امکانات بنیاد مستضعفان در راستای پیشبرد اهداف بنیاد تعاون زندانیان استان استفاده خواهیم کرد و انشالله با همکاری و مساعدت رئیس بنیاد مستضعفان کشور شاهد ایجاد تحول و اجرای طرح های جدید در استان خواهیم بود.

تخصیص یک غرفه در نمایشگاهها و بازار روز برای فروش صنایع دستی زندانیان، بازاریابی برای فروش اقلام تولیدی کارگاه های بنیاد، تولید کیسه های نخی بجای نایلون پلاستیکی ، استفاده بهینه از باغ گل محمدی و ایجاد کارگاه های گلاب گیری، رونق دامداری و پرورش ماهی و طیور دیگر مباحثی بود که در نشست اعضای هیأت اجرایی بنیاد تعاون مطرح و تصمیمات لازم در جهت بهبود وضعیت اقتصادی بنیاد اتخاذ گردید./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*