افتتاح فاز اول کارگاه خیاطی تولید البسه و پوشاک در ندامتگاه محکومین مواد مخدر

 

فاز اول کارگاه خیاطی تولیدی البسه و پوشاک ندامتگاه محکومین مواد مخدر استان مازندران با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، آیین افتتاحیه فاز اول کارگاه خیاطی البسه و پوشاک در ندامتگاه محکومین مواد مخدر استان با حضور رئیس کل دادگستری مازندران، مدیرکل زندانها و دیگر اعضای شورای قضایی استان برگزار شد.

آیین افتتاحیه این پروژه با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و اجرای سرود با نام امام رضا (ع) آغاز گردید.

رئیس کل دادگستری مازندران پس از بازدید از کارگاه خیاطی طی سخنانی اظهارکرد، هدف در مرحله اول باید آزادی، ندامت و عدم بازگشت مجدد زندانیان به زندان باشد.

وی افزود، اشتغال نقش مهمی در غنی سازی اوقات فراغت زندانیان دارد و با کسب درآمد زندانی در زندان بخشی از دغدغه های اقتصادی خانواده های زندانیان کاسته خواهد شد.

رئیس کل دادگستری مازندران بیان کرد، ارائه تسهیلات اشتغال به کار و فعالیتهای فرهنگی و تربیتی در زندانها با هدف بازاجتماعی نمودن زندانیان انجام می شود و زندانیان هم باید احساس مسئولیت کرده و خود را برای زندگی سالم اجتماعی مهیا سازند.

“علی استادی” مدیرکل زندانهای استان در آیین افتتاحیه این کارگاه با اشاره به نقش اشتغال و حرفه آموزی در ایجاد امنیت اجتماعی در جامعه گفت: به منظور رونق اشتغال در زندانها اقدامات موثری در این مدت انجام شده است و انشالله شاهد اتفاقات خوبی در زندانهای استان خواهیم بود.

وی ضمن تقدیر از مدیرعامل نساجی مازندران گفت: با همکاری و مساعدت مدیرعامل نساجی یک تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندانهای استان و کارخانه نساجی منعقد گردید و مقرر شد ۲۰۰ دستگاه چرخ خیاطی در کارگاخ خیاطی ندامتگاه مستقر شود و فاز اول این کارگاه با نصب و استقرار ۴۵ دستگاه چرخ آماده بهره برداری گردید .

“استادی”تصریح کرد، راه اندازی کارگاه خیاطی در ندامتگاه محکومین مواد مخدر موجب اشتغال به کار تعداد زیادی از زندانیان خواهد داشت و این امر بی شک موجبات خرسندی و خشنودی تعداد زیادی از فرزندان و همسران زندانی را به همراه خواهد داشت.

“حجت الاسلام والمسلمین اکبری” و هیئت همراه در پایان نیز با حضور در بندهای ندامتگاه به صورت چهره به چهره با زندانیان گفتگو کردند. /

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*