بابخشش اولیاء دم زندانی محکوم به قصاص نفس از اعدام نجات یافت

 

زندانی محکوم به قصاص نفس که از سال ۱۳۹۱ در زندان نور  تحمل کیفر می کرد، مورد عفو و بخشش اولیاء دم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی زندان نور، با تلاش قنبری دادستان و گلبرار زاده رئیس دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان نور، شیرافکن رئیس زندان، سالاریان مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان و همچنین تعدادی از مسئولین شهری ، زندانی  ع –د  که به دلیل ارتکاب به قتل عمد از سال ۱۳۹۱ تاکنون در زندان نور تحمل حبس می کرد، مورد عفو و بخشش اولیای دم قرار گرفت و به زندگی برگشت.

” قنبری “دادستان نور که جهت برقراری صلح و سازش در بین خانواده ها تلاش بسیار داشته است با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) که می فرماید« اگر کسی به شما بدی کرد شما چشم‌پوشی کنید و گذشت داشته باشید همان‌طور که دوست دارید دیگران هم نسبت به شما گذشت داشته باشند» بر گذشت و بخشش افراد جامعه نسبت به هم تأکید کرد.

وی با اشاره به همزمانی این اتفاق با دهه امامت و ولایت و روز عید سعید غدیر خم اظهارداشت،  معنی واقعی این حدیث را امروز این خانواده با گذشت از حق خود به منصه ظهور رساندند.

” شیرافکن ” رئیس زندان نور نیز با اشاره به آیات و روایات گذشت خانواده مقتول و اولیاء دم را اقدام بسیار بزرگ خواند که می تواند سرلوحه و سرمشق زندگی مردم قرار گیرد.

وی ضمن ستودن اقدام خانواده مقتول بیان کرد، ما در جامعه به گسترش فرهنگ گذشت و عفو بیشتر نیاز داریم و این اقدامات موجب می شود که فرهنگ عفو به عنوان یک سنت حسنه نهادینه گردد. /

جلسه اخذ رضایت از اولیاء دم در زندان نور

جلسه اخذ رضایت از اولیاء دم

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*