بازدید مدیرکل دفتر اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانهای کشور از زندانهای مازندران

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، مدیرکل دفتر اشتغال وحرفه آموزی سازمان زندانهای کشور به همراه علی استادی مدیرکل زندانهای استان، عبدالرحیم گرجی معاون اداری ومالی و بهزاد حامدی مسئول اشتغال وحرفه آموزی از زندان ساری بازدیدکرد .

هیات بازدید کننده ابتدا با حضور درمجتمع فرهنگی و آموزشی زندان ساری از کارگاههای آموزش فنی وحرفه ای، کلاسهای آموزشی تئوری و مهارت آموزی زندان بازدید و بصورت چهره به چهره با زندانیان گفتگو نمودند.

علی استادی مدیرکل زندانهای مازندران در حاشیه این بازدید گفت: فرصت سازی درحوزه های مختلف بمنظور ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای زندانیان وتوجه جدی و میدانی به رشته ها ی حرفه آموزی یکی از برنامه های مهم زندانهاست.

وی همچنین اشتغالزایی با بهره گیری از ظرفیتهای بومی ومحلی و نیاز سنجی شده را از دغدغه های جدی زندانهای استان مازندران بر شمرد.

مدیرکل زندانهای استان مازندران با اشاره به اینکه زندانیان نباید دوران محکومیت در زندان را بیهوده بگذرانند، بیان کرد، هدف ما انتقال دانش و مهارت آموزی به زندانیان و اشتغالزایی مولد و زود بازده است ، به طوری که زندانیان با اشتیاق و رغبت در کلاسهای فنی و حرفه ای شرکت و در کوتاه ترین زمان به درآمدزایی برسند.

“راهرو خواجه “مدیرکل اشتغال وحرفه آموزی سازمان زندانهای کشور با استقبال از پیشنهادات ارائه شده در زمینه ایجاد مشاغل جدید در زندان گفت: فرصتهای بالقوه موجود در زندانها زمینه را برای ایجاد مشاغل زود بازده مهیا می کند.

وی افزود، استفاده از ظرفیتهای بالقوه زندانیان و جهت دادن اندیشه های نو و زمینه سازی مناسب برای به ثمر نشستن این نگرشها و تفکرات، فرصتهای طلایی را برای تحقق اهداف سازمان زندانها در حوزه اشتغالزایی فراهم می سازد.

مدیرکل اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندانهای مازندران ضمن اعلام مساعدت در جهت ارتقاء برنامه های اشتغالزایی بیان کرد، یکی از اهداف سازمان شناسایی افراد مستعد و توانمند در حوزه حرفه آموزی و اشتغالزایی از بین زندانیان است که باید با پوشش های حمایتی به فرصتهای عملیاتی  تبدیل شوند، که این شیوه در اکثر زندانها با حمایت مسئولین دلسوز و پرتلاش محق گردید.

این هیئت بازدید کننده در راستا اجرای سیاستهای نظارت میدانی علاوه بر زندان ساری از بندها، اماکن اشتغالزایی و کارگاههای زندانهای قائمشهر، بابل و آمل نیز بازدید نمودند./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*