مدیرکل زندانهای مازندران در بازدید از ندامتگاه محکومین مواد مخدر: باید در هر عرصه به وظیفه خود عمل کرد/ ارائه امتیازات فرهنگی و تربیتی نقش مهمی در کاهش جمعیت کیفری دارد

مدیرکل زندانهای استان مازندران در بازدید از ندامتگاه محکومین مواد مخدر بر اهمیت تلاش و کوشش در هر عرصه و دستیابی به نتیجه مطلوب تأکید و ارائه امتیازات فرهنگی و تربیتی را در کاهش جمعیت کیفری موثر دانست .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، مدیرکل زندانهای استان با معاون اداری و مالی، روسای حفاظت، یگان ، فرهنگی و تربیتی به همراهی” علیرضا داداشی” از ندامتگاه محکومین مواد مخدر استان بازدید کرد.

“علی استادی “ضمن آشنایی با کارکنان و کادر اداری ندامتگاه، در نشست با “داداشی” رئیس ندامتگاه شهادت سردار رشید اسلام و ایران “شهید حاج قاسم سلیمانی” را به کارکنان مجموعه تبریک و تسلیت گفت.

“مدیرکل زندانهای استان مازندران” شهید حاج قاسم سلیمانی را سردار سرافراز در طول جنگ تحمیلی، فرمانده دلها در جبهه های مقاومت عنوان کرد که همواره با تدبّر و تفکر ضمن ایجاد وحدت وهمدلی بین مردم مسلمان منطقه، نقشه های دولت جنایتکار و تروریست آمریکا و صهیونیسم را خنثی و بی اثر می ساخت.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار کرد، شهادت بهترین و سزاوارترین پاداش برای این مجاهد در راه خدا بود .

“مدیرکل زندانهای مازندران” تصریح کرد، راه شهید حاج قاسم سلیمانی و آرمانهای این شهید بزرگوار و دیگر شهداء عزیز باید چراغ هدایت ما باشند.

وی تأکید کرد، احساس مسئولیت، شناخت به وظایف و عمل به آن، یاری رساندن به نیازمندان، تلاش مجدانه در جهت احقاق حقوق دیگران و حفاظت از بیت المال برگرفته از آرمانهای شهداست که ما موظفیم به بهترین حالت ممکن در سنگر اصلاح و تربیت به آن جامه عمل بپوشانیم.

“استادی” در ادامه از آشپزخانه، بهداری زندان اعم از آزمایشگاه، داروخانه، دندانپزشکی، کلینیک مثلثی و … دیدن کرد و از وضعیت تمیزی و رعایت بهداشت و امکانات این مجموعه ابراز رضایت نمود.

“مدیرکل زندانهای مازندران” در بازدید از بلوکهای چهارگانه ندامتگاه محکومین مواد مخدر استان، از نزدیک با زندانیان گفتگو و این فرصت ایجاد شد تا زندانیان به راحتی مشکلات احتمالی را با مدیرکل زندانهای استان در میان بگذارند.

“استادی” و هیئت همراه در بازدید از بندهای زندان در مراسم های مداحی و سینه زنی زندانیان که به صورت خودجوش به مناسبت شهادت سردار شجاع و رشید ایران حاج قاسم سلیمانی برگزار کردند، حضور یافتند.

این مقام قضایی، کاهش جمعیت کیفری با بهره مندی از تمام ابزارهای حقوقی و قضایی را یکی از اهداف سازمان زندانها برشمرد که عمل به آن نیازمند حمایتهای مراجع قضایی و پیگیریهای مستمر زندان است .

“مدیرکل زندانهای مازندران” با تأکید بر مشارکت زندانیان در برنامه های فرهنگی و تربیتی، آموزشی و اشتغال و حرفه آموزی گفت: تمام زندانیان این ندامتگاه محکوم هستند و شرط برخورداری از امتیازات و تسهیلات رفاهی و قضایی مشارکت هر چه بیشتر زندانیان در برنامه های فرهنگی و تربیتی است .

وی تصریح کرد، ارائه امتیازات اعم از مرخصی ، عفو موردی ، آزادی مشروط نقش مهمی در کاهش جمعیت کیفری ایفاء می کند و زندانها باید در این راستا دغدغه بیشتری داشته باشند.

مدیرکل زندانهای مازندران پس از بازدید از نمازخانه ها، کتابخانه ها و دارالقرآن ندامتگاه از مجموع اقدامات انجام شده ابراز رضایت کرد./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*