برگزاری آئین بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۱۳۶۰ در زندان آمل

 

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان آمل، مراسم بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۶۰ به یاد ۴۰ شهید این حماسه که برای دفاع از شهر خود جانشان را نثار کردند با حضور مسئولین و کارکنان و مددجویان  در زندان آمل برگزار شد.

حجت السلام علی اکبر شاکری مسئول فرهنگی زندان آمل گفت: ۶ بهمن سال ۶۰ ، نمادی از تاریخ‌سازی مردم آمل است. این حماسه نشان داد مردم ایران بیدارند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۶۰ قائله‌های زیادی در کشور رخ داد که با کمک مردم خاتمه یافت، تصریح کرد: در حماسه آمل، مردم این شهر به تنهایی از هویت انقلاب و امام دفاع کردند و امام خمینی(ره ) از ششم بهمن و مردم آمل به خاطر خلق این حماسه بزرگ تقدیر کرد.

در ادامه حجت الاسلام سید حسین حسینی کارشناس فرهنگی زندان آمل در آئین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه اسلامی ششم بهمن، گفت : این حماسه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود، حماسه آفرینی‌های مردم آمل در ششم بهمن سال ۶۰ آن قدر بزرگ بود که امام راحل در وصیت نامه تاریخی‌شان از آن یاد و از مردم این شهرستان تشکر کرد  و بی شک این حماسه به ‌عنوان یک رخداد مهم در تاریخ انقلاب اسلامی باقی می‌ماند .

کارشناس فرهنگی زندان آمل بیان کرد، در حماسه اسلامی ششم بهمن نیز زن‌ها و بچه‌ها حماسه آفریدند و نقشه حساب شده کمونیست‌ها را به منظور فتح آمل و تشکیل حکومت به دلیل راه مواصلاتی به تهران و سرنگونی حکومت اسلامی را از بین بردند.

حسینی با اشاره به فرارسیدن دهه مبارک فجر، انقلاب اسلامی ایران را کم‌سابقه و بی‌سابقه در دنیا بیان کرد و افزود: امیدواریم این انقلاب اسلامی را با عنایت خداوند متعال حفظ کنیم.

وی اظهارکرد، حماسه اسلامی ششم بهمن موجب افتخار، سربلندی و عزت مردم مازندران است ./

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*