برگزاری بازیهای بومی محلی با مشارکت زندانیان در زندان بابل

 

به مناسبت دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم یک دوره بازیهای بومی محلی با حضور رئیس هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی و حلی استان مازندران در زندان بابل برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی زندان بابل، یک دوره بازیهای بومی محلی با حضور رئیس هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان مازندران در رشته های مختلف و با مشارکت بیش از ۱۰۰ زندانی در زندان بابل برگزار گردید.

محمدرضا بحرگرد ” رییس هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان مازندران طی سخنانی بیان کرد؛ پیرو تفاهم نامه منعقد شده فی مابین سازمان زندانها و امور ورزش و جوانان برنامه های متعددی در دستور کار قرار دارد که در زندان های استان برگزار خواهد شد و یکی از این برنامه ها اجرای مسابقات باز یهای بومی و محلی است.

وی هدف از اجرای این مسابقات را ایجاد و تقویت روحیه شور و نشاط در زندانیان و نیز ترویج فرهنگ اصیل بومی در میان مردم مازندران توصیف کرد .

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان مازندران تصریح کرد،  اجرای مسابقاتی که ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم ما و پدران و اجداد ما دارد، می تواند بستر مناسبی برای ایجاد ارتباط هر چه بیشتر و بهتر مابین بازیکن و تماشاگر فراهم کند و از طرفی دیگر به ایجاد انگیزه، شور و نشاط در زندانیان که در معرض خطر بی حوصلگی و رخوت قرار دارند، کمک شایانی نماید.

در این دوره از مسابقات که به مناسبت دهه امامت و و لایت برگزار شد، تعداد بیش از ۱۰۰ نفر از زندانیان در ۳ رشته طناب کشی، کیسه دوانی و هفت گوش با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان به افراد برتر جوایزی اهداء شد./

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*