جلسه هم اندیشی معاونین فرهنگی سازمانهای قضایی استان مازندران برگزار شد

 

جلسه هم اندیشی معاونین سازمانهای قضایی استان مازندران به میزبانی زندان شهرستان ساری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، جلسه هم اندیشی معاون فرهنگی دادگستری کل و دیگر معاونین فرهنگی سازمانهای قضایی استان با هدف همسویی و همفکری و وحدت رویه بیشتر دراجرای برنامه های فرهنگی صبح روز جاری دراداره زندان ساری برگزار گردید.

حجت الاسلام موسوی معاون فرهنگی دادگستری کل استان، حجت الاسلام معافی رئیس دفتر امورفرهنگی و تربیتی زندانهای مازندران و معاونین وکارشناسان فرهنگی سازمانهای تابعه از جمله شرکت کنندگان این جلسه بودند.

حجت الاسلام خالق معافی رئیس دفتر امور فرهنگی و تربیتی استان مازندران ضمن خیرمقدم، گزارش جامعی از برنامه های فرهنگی وتربیتی زندانهای استان را بیان کرد.

وی بیان کرد، در نظام زندانبانی اسلامی هرچند وظیفه نگهداری زندانیان از وظائف مهم محسوب می گردد، ولیکن نگاه اصلاحی و تربیتی با اجرای برنامه های، هنری، اعتقادی و مذهبی، ورزشی، آموزشی وحمایتی از دغدغه های اصلی سازمان زندانهاست.  

حجت الاسلام موسوی معاون فرهنگی دادگستری کل استان در سخنانی بیان کرد، درجامعه افرادی به دلائل مختلف مرتکب بزهکاری و هنجار شکنی می شوند که برابر قانون مستحق کیفر هستند.  

وی افزود، نگاه و برخورد ساختار قضایی و زندانبانی نسبت به این دسته از افراد جامعه صرفا نگاه انتظامی نیست بلکه نگاه تربیتی از مهمترین سیاستهای دستگاه قضاست.

موسوی تصریح کرد، حضور این افراد در زندان بهترین فرصت برای خودسازی و ابراز ندامت از فعل انجام شده است و بازگشت سالم به جامعه است .

معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری مازندران اظهار کرد، وظایف همکاران و پرسنل خدوم زندانها بسیار خطیر،مهم وحساس است، چرا که آنان نه تنها وظیفه نگهداری از زندانیان را به عهده دارند بلکه وظیفه حساس و مهم اصلاح وتربیت و حمایت از مددجویان و خانواده آنان را نیز عهدار می باشند.

موسوی توجه تشکیلات قضایی، دادگستریها و سازمانهای تابعه را در جهت کمک و یاری رساندن به زندانها با هدف ارتقاء فعالیتهای فرهنگی را  امری مهم و ضروری عنوان کرد.

وی اضافه کرد، سازمانهای قضایی باید به فراخور امکانات و تجهیزات دراجرای برنامه های اصلاحی، فرهنگی و تربیتی و حمایتی در زندانها همکاری کنند.

معاون فرهنگی دادگستری کل استان مازندران در ادامه سخنان خود همکاری در بخش اعزام مربی و اساتید توانمند بمنظور اجرای برنامه های آموزشی برای مددجویان وخانواده های آنان را یکی از راههای کمک به زندان عنوان کرد.

وی همچنین بر هماهنگی هرچه بیشتر با مراجع قضایی در جهت اعمال جنبه های تشویقی برای مددجویان بویژه مددجویان ساعی دربخش فرهنگی وتربیتی تأکید کرد.

در پایان اعضای جلسه از بخشهای مختلف فرهنگی وتربیتی زندان ساری بازدید کردند.//

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*