دادستان دادسرای عمومی و انقلاب استان مازندران : کرامت خانواده های زندانیان باید حفظ شود

دادستان مرکز استان مازندران در مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان بر حفظ کرامت خانواده های زندانیان تأکید و کار خیرین را بسیار نیکو و پسندیده خواند .

 

مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری با حضور عباس علی رضایی فرماندار ساری ، سید یونس حسینی عالمی دادستان مرکز استان، علی اکبر غفاریان مدیرکل زندانهای استان و مدیر عامل انجمن ساری و دیگر اعضای هیئت امنای انجمن در سالن کنفرانس دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان ساری برگزار شد.

“سید یونس حسینی عالمی” دادستان مرکز استان در جلسه مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری بر توجه خاص و حفظ کرامت خانواده های آبرومند زندانیان تأکید کرد.

دادستان مازندران اهمیت کار ایثارگران و خیرین در کمک به انسانهای بی بضاعت و نیازمند را در طول سال بسیار مهم برشمرد و بررسی وضعیت خانواده زندانیان را کاری ضروری و ارزشمند خواند.

حسینی از خیرینی که به صورت داوطلبانه برای کمک کردن و بخشیدن اموال خود به انسانهای نیازمند در این جلسات حضور می یابند، قدردانی کرد و کار آنها را بسیار نیکو خواند.

رضایی فرماندار شهرستان ساری هم در نطقی کوتاه از حضور خیرین و مشارکت آنان در دستگیری و کمک به زندانیان و خانواده های بی بضاعت قدردانی نمود.

حجت الاسلام خالق معافی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان مازندران هم در این جلسه با اشاره به آیات و روایات کار خیر و کمک در راه خدا را بسیار ارزشمند عنوان کرد و اظهارداشت؛ خداوند در سوره بقره می فرماید مطاع کسانی که مالشان را در راه خدا انفاق می کنند همانند حبه و دانه ای است که در زمین بکارند و هفت خوشه از آن بروید و از هر خوشه صد دانه باشد.

وی افزود، در بازدید ها و سرکشی از خانواده های زندانیان مشکلات اقتصادی و اجتماعی انان ملموس بوده و این افراد از سوی انجمن حمایت از زندانیان تحت پوشش قرار گرفته و گاهاً به نهادهای حمایتی معرفی می شوند.

* تعداد ۳۰۰ خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری قرار دارند

پرویز آقاپور مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری ، انجمن حمایت از زندانیان را یک موسسه غیر دولتی خواند که منابع درآمدی آن از طریق فعالیتهای اقتصادی انجمن، کمکهای خیرین و نهادهای حمایتی تأمین می شود.

آقاپور مهمترین اهداف انجمن را کمک به زندانیان بی بضاعت و خانواده های نیازمند زندانی عنوان نمود.

وی افزود، در راستای تفاهم نامه بین سازمان زندانهای کشور با شورای اجتماعی وزارت کشور چندین کارگاه آموزشی با همکاری زندان ساری و ندامتگاه محکومین مواد مخدر استان برای خانواده و فرزندان زندانی برگزار شد که ۶۰۰ نفر در این کارگاهها شرکت کردند.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری بیان کرد، در سال گذشته تعداد ۶۲ نفز از خانواده های زندانی را به کمیته امداد معرفی که مبلغ ۶۷۲ میلیون ۵۰۰ هزار ریال کمک دریافت کردند.

وی همچنین افزود، کمیته امداد امام خمینی (ره) در ماه رمضان سال جاری مبلغ ۴۰ میلیون ریال جهت تهیه سبد کالا برای خانواده های زندانیان به انجمن کمک کرده است .

آقا پور میزان درآمد انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری را در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲ میلیارد و ۴۸۳ میلیون ریال و هزینه کرد انجمن را یک میلیارد و سیزده میلیون ریال عنوان نمود .

وی تصریح کرد، بیش از ۳۰۰ نفر از خانواده های زندانیان نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری قراردارند.

آقاپور بیان کرد،  هزینه های انجام شده به مستمری ماهیانه، سبد کالا، هزینه های بهداشتی و درمانی ، هزینه تحصیلی فرزندان زندانی و تهیه لوازم ضروری خانگی و البسه اختصاص می یابد.

در پایان مجمع عمومی سالانه آقایان حشمت الله لقمانی و علی اصغر محمودی به عنوان بازرس انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری در سمت خود ابقاء شدند./

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*