بازدید دادستان بابل از زندان

دادستان شهرستان بابل : تغییر رفتار زندانیان موجب کاهش جمعیت کیفری در زندانها می شود

 

دادستان بابل در بازدید از زندان بر اهمیت تغییر رفتار زندانیان تأکید و اظهارکرد، در جهت کاهش جمعیت کیفری در زندانها با تمام تلاش اقدام خواهیم کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان بابل، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل ملاکریمی، دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان در جمع زندانیان این حوزه قضائی پایبندی به قانون را ضامن سلامت و آرامش جامعه عنوان کرد .

وی افزود، مقتضای زندگی اجتماعی انجام برخی افعال و ترک برخی دیگر است تا بتوان در کنار سایر همنوعان و بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران به هم زیستی مسالمت آمیز دست پیدا کرد.

دادستان بابل اظهارداشت، تعداد اندکی از افراد جامعه به دلایل مختلف که ریشه در مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد، مرتکب جرم می شوند و قضات به ناچار جهت جلوگیری از اشاعه فرهنگ ارتکاب جرم و نیز تنبه آن ها حکم حبس اعمال می کند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های به عمل آمده در حوزه های مختلف در زندان بابل، فلسفه همه این تلاش ها را فراهم آوردن امکانات مناسب و بستر سازی لازم در راستای اصلاح و تربیت زندانیان دانست .

ملاکریمی تصریح کرد: این تلاش ها زمانی منتج به ثمرات مثبت و ارزنده می شود که خود زندانی تصمیم به تغییر رفتار و اعمال و عادات ناپسند نماید.

حجت الاسلام ملاکریمی خانواده زندانیان را از جمله اقشار مظلوم و آسیب پذیر جامعه دانست و خطاب به زندانیان گفت: همانطور که خانواده های شما در بیرون از زندان با مشکلات عدیده مواجه هستند و برای حفظ کانون خانواده تلاش می کنند، شما هم باید بی اعتنا نبوده و در مسیر اصلاح و تربیت گام بردارید.

این مسئول قضایی به برنامه های دستگاه قضایی برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها اشاره کرد و گفت: مسئولین قضائی و کارکنان زندانها از خالی شدن زندان به شدت استقبال می کنند و این امر را مایه خرسندی می دانند.

ملاکریمی بیان کرد، تمام تلاش خود را در بستر قانون جهت کاهش جمعیت کیفری انجام خواهیم داد، لکن این امر در گرو تغییر رفتار زندانیان و تلاش برای بازگشت شرافتمندانه به جامعه محقق می گردد.

در پایان دادستان بابل از نزدیک با زندانیان متقاضی حوزه قضائی این شهرستان دیدار چهره به چهره داشت و ضمن اطلاع از وضعیت قضائی آن ها راهنمایی های لازم و دستورات مقتضی را صادر نمود./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*