در اجرای دستورالعمل عفو و آزادی مشروط بیش از ۳۰۰ پرونده زندانیان مورد بررسی قرار گرفت

کمیته بررسی پرونده های مشمولین عفو و آزادی مشروط با حضور در زندان ساری بیش از ۳۰۰ پرونده را مورد بررسی قرار داده تا افراد واجد شرایط از این رأفت اسلامی برخوردار شوند.

 

دراجرای سیاستهای جهادی و دستورالعمل اخیر رئیس قوه قضاییه درخصوص تسریع دربررسی پرونده های مددجویان مشمول عفو و بخشودگی وآزادی مشروط جلسه ای با حضور اعضای کمیته بررسی متشکل از معاون اجرای احکام دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، نماینده رئیس کل دادگاه های عمومی وانقلاب، نماینده حفاظت واطلاعات دادگستری و رئیس زندان در زندان ساری برگزاری شد.

رئیس زندان گفت:  تعداد ۳۰۰ پرونده درحوزه عفو و بخشودگی وآزادی مشروط بصورت دقیق و میدانی طی دو روز توسط اعضای کمیته مورد بررسی قرار گرفت.

ابراهیمی مدیر اداره زندان ساری که دراین نشست طی سخنانی از تلاشها و پیگیریهای مستمر و جدی مسئولین و مراجع قضایی از وضعیت زندانیان قدردانی کرد.

 وی افزود، خدمات کمیته رسیدگی به عفو و بخشودگی وآزادی مشروط زندانیان تلاش در جهت کاهش جمعیت کیفری و برخورداری کامل و به موقع زندانیان از عدالت و رافت اسلامی است .

ابراهیمی تصریح کرد،  ما نیز درهمین راستا همسو با سیاستهای قوه و تأکیدات و پیگیریهای جدی مدیرکل زندانهای استان درتلاشیم تا اهداف سازمان زندانها و قوه قضاییه محقق گردد.

قدیمی نماینده و معاون اجرای احکام دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان درخلال جلسه اظهارکرد، تحقق حداکثری و همه جانبه عدالت اسلامی در جامعه، اولین و بزرگترین رکن درسیاست دستگاه قضاست.

وی افزود، تلاش جدی و همه جانبه درجهت کاهش جمعیت کیفری زندانها و برخورداری به موقع و کامل مددجویان نادم و دارای شرائط  عفو و بخشودگی وآزادی مشروط با رعایت موازین قضایی و حقوق صاحبان حق ازجمله این سیاستها است.

 قدیمی تأکید کرد، مسئولین، قضات و همکاران قضایی درتلاشند تا به جد این اهداف را با نگاه رأفت اسلامی و به صورت جهادی وکامل محقق سازند./

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*