در دیدار مدیرکل زندانهای استان مازندران با خانواده زندانی مطرح شد؛ احداث ساختمان مسکونی آبرومندانه برای خانواده زندانی

 

مدیرکل زندانهای استان مازندران با هدف رسیدگی به مشکلات خانواده زندانیان به همراه رئیس زندان و مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بهشهر با خانواده یکی از مددجویان دیدار و دستور داد تا نسبت به تخریب محل اسکان و احداث ساختمان جدید برای این خانواده اقدام گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، “علی استادی” مدیرکل زندانهای استان به منظور رفع مشکلات معیشتی زندانیان به همراه رئیس زندان بهشهر و مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان با خانواده احدی از مددجو دیدار کرد.

مدیرکل زندانهای استان مازندران پس از مشاهده وضعیت زندگی و محل اسکان خانواده زندانی که پس از یک روز بارانی وضعیت خوبی نداشتند، نسبت به تخریب ساختمان مسکونی و ساخت یک واحد ساختمان آبرومندانه برای این خانواده تأکید نمود.

وی با اشاره به اهمیت ارزیابی وضعیت خانواده زندانیان گفت: خانواده های زندانیان جزء گروه های هدف در سازمان زندانها محسوب شده و باید با برنامه ریزی دقیق و ایجاد تعامل مناسب با دستگاههای اجرایی و حمایتی و خیرین استان زمینه آسایش و آرامش را برای خانواده زندانیان فراهم کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد، مدیران دستگاه های اجرایی، نهادها، شرکتها و به طور کلی جامعه در برابر خانواده های زندانیان مسئول هستند و این قشر آسیب دیده مرتکب خلاف و جرمی نشده، بلکه به خاطر اشتباه فردی از اعضای خانواده در عقوبت و سختی بسر می برد.

” علی استادی” بر تکریم حقوق خانواده زندانیان تأکید و اظهارکرد، رسانه ها باید در راستای نهادینه سازی این مقوله نقش آفرینی کرده و ضمن جلوگیری از تضیع حقوق اجتماعی خانواده زندانیان سهم حمایتی خویش را  به این افراد ادا نمایند.

مدیرکل زندانهای استان مازندران در خاتمه احداث ساختمان مسکونی برای مددجوی مورد نظر با حمایت خیرین شهرستان بهشهر و پیگیری مستمر انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان و دفتر فنی و عمرانی زندانهای استان را ضروری خواند.

وی افزود، مطمئناً خانواده زندانیانی که نیازمند حمایت و کمک باشند، زیاد هستند و برای شناسایی و مساعدت به این خانواده ها انجمن حمایت از زندانیان شهرستانها باید پویاتر از گذشته عمل کنند./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*