دیدار صمیمی اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان بابل با خانواده زندانیان به مناسبت هفته اطعام و اکرام

به مناسبت فرارسیدن هفته اطعام و اکرام مدیرعامل و اعضای انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بابل دیداری صمیمی با تعدادی از خانواده های زندانیان نیازمند داشته و به هریک سبد کالا و کمک های نقدی اعطاء کردند.

 

به گزراش روابط عمومی زندان بابل، به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان و هم زمان با ایام هفته اطعام و اکرام و ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام ، علی اکبر جعفرزاده، رئیس زندان و محمد علی بابازاده، مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان شهرستان بابل به همراه دو تن از اعضاء هیئت مدیره  این انجمن با سه خانواده زندانیان نیازمند دیدار کردند.

علی اکبر جعفرزاده، رئیس اداره زندان شهرستان بابل در این دیدار ضمن اینکه از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این خانواده ها قرار گرفت در صحبتی کوتاه و صمیمانه با آنان یکی از فلسفه های فقر و غنا را امتحان الهی دانست و گفت: خداوند متعال اگر می خواست می توانست همه انسان ها را متمول خلق کند آنچنانکه خشت خانه همه آن ها از طلا باشد.

وی گفت: همه می دانیم که این جهان بر پایه حکمت و علم الهی استوار است و  اگر خداوند کسی را غنی ساخته به معنای توجه به او و اگر کسی فقیر است به معنای بی توجهی خداوند به وی نیست.

جعفرزاده ادامه داد، همه انسان های فقیر و برخوردار از ثروت در معرض امتحان الهی هستند و هیچ کدام از ما نباید به واسطه ثروت مغرور و یا به واسطه فقر مأیوس شویم.

رئیس زندان بابل همچنین تصریح کرد: توکل بر خدا و تلاش و کوشش رمز فائق آمدن بر مشکلات است و همه ما باید سعی کنیم در زمانی که مشکلی بر سر راهمان قرار میگیرد، از ناامیدی و یأس که قطعاً از ناحیه شیطان است دوری کنیم و آستین همت را بالا زده و به جنگ با مشکلات برویم.

جعفرزاده همچنین به این خانواده ها توصیه کرد که برای افزایش سطح درآمد خود به فعالیت های کار درخانه روی بیاورند و از طرح های اشتغالزایی برخی از نهادهای حمایتی همانند کمیته امداد و بهزیستی استفاده کنند.

این عضو هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان شهرستان بابل همچنین گفت: این انجمن در چارچوب وظایف ذاتی و وظایف تعریف شده از خانواده زندانیان نیازمند به طرق مقتضی حمایت خواهد کرد و در مرتفع نمودن مشکلات آن ها از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

در این دیدارها به هر خانواده سبد کالا به ارزش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و کمک نقدی به مبلغ ۴ میلیون ریال اهدا شد.

همچنین تعمیر تلویزیون و خرید یک دستگاه گیرنده دیجیتال، افزایش مستمری فرزند یکی از مددجویان و تعمیر آشپزخانه و حمام منزل یک زندانی از جمله تصمیماتی بود که در این دیدار از سوی مدیران انجمن حمایت از زندانیان گرفته شد./

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*