رئیس اداره زندان شهرستان بابل از استمرار اقدامات لازم جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان خبر داد.

 

علی اکبر جعفرزاده طی خبری اعلام کرد، پس از دریافت خبر شیوع ویروس کرونا و دستورالعمل های اصداری از سازمان زندان ها اقدامات لازم جهت جلوگیری از شیوع این ویروس در هسته داخلی و خارجی زندان با اقدامات جدی انجام و با تلاش مضاعف استمرار دارد.

وی افزود، ضروری ترین اقدام در وهله اول تهیه مواد ضد عفونی کننده لازم بود که در اختیار زندانیان و کارکنان قرار داده شد و گندزدایی و ضد عفونی کلیه اماکن اداره در بازه های زمانی بسیار کوتاه و در برخی موارد هر چند ساعت یکبار اجرا گردید.

رئیس زندان بابل بیان کرد، ماسک و دستکش به اندازه کافی در اختیار زندانیان و کارکنان هست و در موقع لزوم می توانند از آن استفاده کنند.

جعفرزاده با اشاره به افزایش تعداد روزهای اقامت در قرنطینه گفت: کلیه زندانیان جدیدالورود یا زندانیانی که به هر دلیلی به بیرون از زندان اعزام می شوند باید در زمان بازگشت علاوه بر اقامت ۱۲ روزه در قرنطینه شماره یک، به مدت ۱۴ روز دیگر در یک بند مجزا تحت عنوان قرنطینه شماره دو بمانند و چنانچه به تشخیص پزشک زندان احتمال ابتلای آن ها به بیماری حتی سرماخوردگی و آنفلوانزا وجود ندارد، به داخل بندهای مربوطه هدایت می شوند.

وی تصریح کرد: کلیه زندانیان با علامت سرماخوردگی نیز بلافاصله از سایر زندانیان جدا و به قرنطینه شماره دو فرستاده می شوند.

جعفرزاده سرکشی های متعدد از داخل اندرزگاه ها، سنجش دمای بدن و اکسیژن خون کارکنان، سربازان و زندانیان و همچنین توزیع بروشورهای آموزشی توسط واحد بهداشت و درمان اداره را از دیگر فعالیت های انجام شده در راستای پیشگیری از این بیماری عنوان کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد، تا این لحظه هیچ مورد ابتلا به بیماری کرونا کووید ۱۹ در این اداره وجود ندارد. انتهای پیام /

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*