رئیس دادگستری شهرستان بابل: کاهش جمعیت کیفری زندان ها در اولویت حوزه های مختلف قضایی است

 

    سید محمدرضا باقریان، رئیس دادگستری شهرستان بابل از عزم جدی مراجع قضایی این شهرستان در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان خبر داد.

وی که به همراه حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل ملاکریمی، دادستان و تنی چند از قضات دادگستری و دادسرای بابل از نزدیک با زندانیان این شهرستان دیدار کرد، گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها از جمله منویات رئیس محترم قوه قضاییه است و ما به عنوان زیرمجموعه این قوه عزم جدی برای تحقق این هدف داریم.

رئیس دادگستری بابل همچنین بیان کرد، شرایط موجود جامعه و خطری که بیماری کووید نوزده ایجاد کرده اهمیت این موضوع را دوچندان کرده است، لذا باید طوری برنامه ریزی کرد تا به بهترین شکل ممکن این مسئله مدیریت شود.

این مسئول قضایی همچنین تصریح کرد،این مطلب به معنای خدای ناکرده نادیده گرفتن قانون یا سهل گرفتن آن نیست و همه مطمئن باشند که ما ذره ای از حقوق صاحبان حق کوتاه نخواهیم آمد.

باقریان همچنین به نقش سازنده شوراهای حل اختلاف در زندان ها اشاره کرد و بیان داشت، این شوراها می توانند به عنوان هموارکننده مسیر برای کاهش آمار زندان ها ایفای نقش کنند و تا آنجایی که قانون اجازه می دهد با طرفین دعاوی مصالحه و پرونده ها را جهت مختومه کردن به دادگاه های مرتبط معرفی نمایند./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*