رئیس زندان بابل: کارگاههای آموزشی ویژه خانواده زندانیان نقش مهمی در کاهش آسیبهای اجتماعی دارد

رئیس زندان بابل برگزاری کارگاههای آموزشی برای همسران و فرزندان زندانی را هدفمند و از شاخصهای حمایتی مهم برای خانواده ها عنوان نموده که نقش مهمی در کاهش آسیبهای اجتماعی دارد.

 

علی اکبر جعفرزاده، رئیس اداره زندان شهرستان بابل که در حاشیه برگزاری کارگاه مهارت های زندگی ویژه همسران زندانیان با اشاره به این مطلب گفت: در زمان تحمل کیفر زندانیان ممکن است آسیب های فراوانی خانواده آنان را تهدید نماید و این مسئله، وظیفه سنگینی بر دوش نهادهای مسئول است .

وی افزود، خانواده زندانیان نیاز به حمایت دارند و یکی از ابعاد این حمایت، حمایتهای مادی و بعد دیگر آن حمایت های معنوی و فرهنگی و اجتماعی است .

رئیس زندان بابل بیان کرد، در بعد مادی با ارائه کمکهای نقدی و غیر نقدی و معرفی به سازمانهای حمایتی بخش مهمی از مشکلات آنها برطرف می شود و لیکن در جهت ارائه حمایتهای معنوی و فرهنگی و اجتماعی نیاز به برنامه ریزی دقیق است .

وی اضافه کرد، گاهی اوقات یک برخورد صحیح و آگاهانه از طرف خانواده زندانی می تواند تلنگری عمیق در شخص ایجاد کند، اما زمانی می توانیم انتظار این برخورد صحیح را داشته باشیم که آموزش های لازم را به خانواده زندانیان داده باشیم .

رییس زندان بابل گفت: دوره های آموزشی ویژه خانواده های زندانیان با موضوعات خانواده، اعتیاد، طلاق، مهارت های زندگی و مهارت های اخلاقی است و این آموزشها در واقع همان حمایتهای فرهنگی و اجتماعی محسوب می شوند.

وی تصریح کرد، شرکت کنندگان ضمن آشنایی با مبانی علمی مرتبط با این موضوعات که توسط اساتید مطرح می شود از تجربیات مثبت و سازنده سایر شرکت کنندگان نیز بهره مند می شوند.

رئیس زندان بابل گفت: شرکت خانواده زندانیان در این دوره ها کاملاً رایگان بوده و به مدت ۱۶ ساعت دوره آموزشی برگزار و در پایان به کلیه شرکت کنندگان گواهینامه اعطاء خواهد شد .

وی پیش بینی کرد، با توجه به روند استقبال همسران زندانیان بیش از تعداد ۱۰۰ نفر در این دوره ها شرکت کنند.//

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*