بازدید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران از زندان ساری
بازدید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران از زندان ساری

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران: نگاه دستگاه قضا و زندان در برخورد با زندانیان نگاه تربیتی و اصلاحی است

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران در بازدید از زندان ساری برخورد دستگاه قضا و سازمان زندانها با زندانیان را نگاه اصلاحی و تربیتی خواند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، حجت الاسلام پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران در راستای اجرای برنامه های نظارتی و تسریع در سیر قانونی پرونده‌ها، به همراه دادستان نظامی، معاونین ، قضات و دادیاران شعبات از زندان ساری بازدید کرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران پس از بازدید از تلاش و زحمات مسئولین و کارکنان زندان ساری قدردانی کرد.

پورخاقان هدف و نگاه مراجع قضایی و زندانها را دربرخورد با زندانیان نگاه اصلاحی،تربیتی و هدایتی دانست.  

وی افزود، در ساختار قضا و زندانبانی اسلامی تنها برخورد تنبیهی و انتظامی و اجرای کیفر مطرح نیست، بلکه توجه به اصلاح و تربیت هنجارشکنان باهدف بازگشت به زندگی شرافتمندانه دغدغه مهم و بعنوان هدف اصلی  بشمار می رود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اضافه کرد، در مسیر اصلاح و تربیت مددجویان عوامل متخصص و دلسوز انسانی، تسهیلات و امکانات مطلوب اعم از سخت افزاری و نرم افزاری ، فرهنگی وتربیتی ، حمایتی مهیاست .

پورخاقانبیان کرد مددجویان باید قدمهای مثبت و جدی را در راستای ایجاد سلامت رفتاری، روحی، شخصیتی و جسمی خود برداشته و بازگشت موفق وسعادتمندانه ای داشته باشند.

پورخاقان امید داشتن و ابراز امیدواری و دوری از ناامیدی را نکته و اصل مهمی درجهت نیل به این اهداف دانسته و در این راه توجه و تمسک به پروردگار متعال و یاری خواستن از درگاه بیکران رحمتش را کلید طلائی نیل به موفقیت عنوان کرد.

وی جوانی و انرژی مضاعف و داشته های غنای جسمی ، فکری و انگیزشی را از خصوصیات بارز مددجویان جوان دانسته و استفاده صحیح و مدبرانه از آن را عاملی موثر و مثبت خواند.

در خاتمه پورخاقان وه یات همراه  با مددجویان دادسرای نظامی به صورت چهره به چهره دیدار و به سوالات،خواسته‌ها و ابهامات قضایی پاسخهای لازم ارائه نمودند.//

بازدید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران از زندان ساری

بازدید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران از زندان ساری

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*