رئیس کل دادگستری مازندران : بازدید مستمر مقامات قضایی از زندان ها منجر به کاهش جمعیت کیفری می شود

 

رئیس کل دادگستری مازندران در بازدید از ندامتگاه محکومین مواد مخدر استان بر کاهش جمعیت کیفری زندانها تآکید و خواستار بازدید مستمر مقامات قضایی از زندانها شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، حجت الاسلام و المسلمین اکبری به همراه غفاریان مدیرکل زندان‌های استان پس از برگزاری مراسم افتتاحیه قرآنی از بخش‌های مختلف ندامتگاه محکومین مواد مخدر استان بازدید و از نزدیک روند برنامه‌های مختلف فرهنگی، امنیتی، بهداشت و سلامت زندانیان را مورد ارزیابی قرار دادند.

رئیس کل دادگستری مازندران  ضمن بازدید از تمام بخش ها، مشکلات و درخواستهای زندانیان را شنید وخاطر نشان کرد: تک تک در خواستهای  زندانیان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری گفت: زندان جایگاه خوبی برای ما انسانها نیست و همانطور که تاکید نظام اسلامی و قوه قضائیه بر کاهش جمعیت کیفری زندان می باشد، این امر نیاز به همکاری مدد جویان دارد که بعد از آزادی دوباره، مرتکب جرم نشوند و شاهد کاهش زندانیان در زندانهای استان خود باشیم.

این مقام قضایی با تاکید براهمیت  بازدید همکاران قضایی از زندان  تصریح کرد: در ۸ ماه گذشته  شاهد دو برابر شدن بازدید ها از زندانهای استان بوده ایم و قضات با حضوردر زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان از نزدیک در جریان مسائل، مشکلات و مسائل مطروحه زندانیان قرار گرفته و در چهارچوب حدود، اختیارات و مقدورات قانونی، اقدام لازم جهت حل و فصل مشکلات آنان انجام دادند.  

وی خاطرنشان ساخت: پیگیری مسائل و مشکلات مددجویان، اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضایی و حقوقی زندانیان در کاهش جمعیت کیفری موثراست.

 با حضور رئیس کل دادگستری مازندران در ندامتگاه محکومین مواد مخدر یک باب کتابخانه و دارالقرآن این ندامتگاه نیز افتتاح شد. /

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*