رئیس کل دادگستری مازندران : هدف دستگاه قضا فقط اجرای کیفر نیست بلکه اصلاح و تربیت با اعمال رأفت اسلامی نیز از سیاستهای مهم قوه قضاییه است

رئیس کل دادگستری استان مازندران در اولین بازدید از زندانهای استان در جمع مسئولین قضایی و مدیران دستگاههای اجرایی و مددجویان هدف دستگاه قضا را فقط اجرای کیفر ندانست و اصلاح و تربیت با اعمال رأفت اسلامی را نیز از سیاستهای مهم قوه قضاییه عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران ، در دومین روز هفته قوه قضائیه هیات عالیرتبه قضایی استان متشکل از رئیس کل دادگستری، معاونین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، روسای دادگستری و دادگاه انقلاب و رئیس حفاظت واطلاعات دادگستری کل و مدیران ادارات کل بازرسی، پزشکی قانونی و ثبت و اسناد استان به همراه  غفاریان مدیرکل زندانهای استان مازندران از زندان ساری بازدید کردند.

بازدیدکنندگان از باشگاه ورزشی، مجتمع فرهنگی وآموزشی پیامبر اعظم وکلاسهای آموزشی و فنی وحرفه ای، دارالقرآن ، بندها و سالنهای زندان بازدید میدانی داشتند.

رئیس کل جدید دادگستری مازندران و هیات همراه ضمن بازدید از این زندان  بصورت چهره به چهره  تعدادیاز  مددجویان دیدار وگفتگو کردند.

داود ابراهیمی مدیر زندان ساری در همایش هفته قوه قضاییه ضمن خیرمقدم گویی و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم دکتر بهشتی و یارانش، بیان کرد، زندان ساری علاوه بر رسالت اولیه زندانبانی یعنی نگهداری متهمین و محکومین در زندان و برقراری نظم و امنیت، رسالتی بمراتب مهمتر از آن یعنی اجرای پروسه اصلاح وتربیت مددجویان با بهره گیری از تمام ظرفیتهای موجود در جهت بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه را در دستور کار دارد .  

وی افزود، درحقیقت این رسالت اهداف عالیه و سیاستهای هدفمند قوه قضایه و در نهایه سازمان زندانهاست.

 ابراهیمی تصریح کرد، تحقق این اهداف ملزم به ایجاد اتحاد و وحدت روحیه بین کارکنان و اجرای برنامه ها و تعامل سازنده با مراجع قضایی است، که الحمدالله در زندان ساری گامهای موثری برداشته شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبریرئیس کل دادگستری استان مازندران ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد وخاطره شهیدمظلوم دکتر بهشتی و شهدای گلگون کفن عرصه قضا و عدالت، با ابراز خرسندی از این بازدید از مدیرکل زندانهای استان و مدیر و پرسنل زحمت کش زندان ساری تقدیر وتشکر کرد.

رئیس کل دادکستری مازندران بیان کرد، خلقت انسانها از سوی پروردگار متعال هدفمند با سرشت پاک و منزه از هرناپاکی با هدف نیل به کمال و سعادت صورت پذیرفته است .

وی افزود، در این راه همه عوامل و امکانات وشیوه ها و روشهای رسیدن به این هدف متعالی یعنی سعادت دنیوی و اخروی از سوی خداوند برای  انسان درنظر گرفته و در اختیار وی قرار داده شده است.

رئیس کل دادگستری مازندران اظهارداشت، متاسفانه بعضی از انسانها به دلائل مختلف از مسیر و هدف مطلوب زندگی خارج و مرتکب اشتباه ، گناه و کجروی می شوند و حتی براساس قوانین مستوجب کیفر و به تعبیری زندانی میگردند.

حجت الاسلام اکبری بیان کرد، مددجویان عزیز می بایست با امیدواری و اتکاء به عنایات پروردگار و با اندیشه صحیح و تفکر درخصوص راه و روش ناصحیح که موجب زندانی شدن انها گردید و با ابراز ندامت و متفکرانه تصمیم جدی برای بازگشت اتخاذ کنند .

وی افزود، امیداست با استفاده حداکثری از امکانات، عوامل و موقعیتهای مطلوب و هدفمند دینی، مذهبی، فرهنگی وتربیتی وحمایتی در زمان تحمل کیفر تلاش نمائید تا ضمن جبران گذشته تلخ ،به یاری خداوند یک زندگی نو و موفقی را برای خود و خانواده پس از آزادی فراهم نمائید.

اکبری تصریح کرد، هدف از تشکیلات قضایی و زندانبانی صرفاً اجرای کیفر به هر قیمت نیست، بلکه در کنار اجرای کامل و قاطع احکام قضایی و قوانین، اعمال رأفت اسلامی در تصمیمات قضایی و اجرای آن در زندانها درجهت اصلاح و سلامت و بازگشت موفق زندانیان به زندگی وآغوش خانواده نیز لحاظ می گردد.

رئیس کل دادگستری مازندران حمایت از تحکیم کانون خانواده و حفظ ثبات و سلامت در زندگی را از جمله مهمترین اهداف و اراده ساختار قضایی عنوان کرد.

شناسایی و استفاده از مددجویان مستعد وخبره و متخصص در رشته های مختلف در زندانها جهت برگزاری دوره های آموزشی برای دیگر مددجویان درچهارچوب مقررات از جمله نکاتی بوده که از سوی آقای اکبری به مسئولین حاضر درجلسه توصیه شد.

وی همچنین تأکید کرد، یکی از نکات مهم در اراده دستگاه قضا حمایت و اعمال شرائط تخفیف مجازات در راستای قانون برای مددجویانی است که در سیر تحمل کیفر در زندان با تبعیت از مقررات در راه اصلاح و خودسازی و عملکرد واثرات محسوس از خود نشان دهند ،و الحمدالله درمحاکم قضایی با حسن نیت به این مهم توجه می شود./

هفته قوه قضایه در زندان ساری

هفته قوه قضایه در زندان ساری

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*