رئیس کل دادگستری مازندران
رئیس کل دادگستری مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران در مراسم افتتاحیه مسابقات قرآن کریم منطقه دو زندانهای کشور : تدبر در قرآن منشاء تحول در روح و روان انسانهاست

 

رئیس کل دادگستری مازندران در مراسم افتتاحیه مسابقات قرآن کریم منطقه دو زندانهای کشور تدبر در قرآن و عمل به آن را منشاء تحول در روح و روان انسانها و تغییر در ساختار تشکیلات نظام و سازمانها عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، اولین دوره مسابقات قرآن کریم منطقه دو کشور با مشارکت استانهای تهران، سمنان، گلستان و مازندران در مجتمع رفاهی سازمان زندانها واقع در خزرآباد برگزار شد.

مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات با حضور” حجت الاسلام والسملمین اکبری” رئیس کل دادگستری مازندران،” علی اکبر غفاریان “مدیرکل زندانهای استان و روسای زندانهای تابعه و جمعی از کارکنان برگزارگردید.

این دوره از مسابقات در سه سطح جداگانه ویژه کارکنان، زندانیان و سربازان وظیفه و مشارکت ۵۲ نفر از برگزیدگان چهار استان به میزبانی استان مازندران به اجرا در آمد.

رئیس کل دادگستری مازندران در مراسم افتتاحیه مسابقات قرآنی منطقه دو کشور ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت هفته بسیج بیان کرد، از اینکه اداره کل زندانهای استان مازندران به عنوان میزبان برنامه های قرآنی انتخاب شد، مایة مباهات است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری اظهارکرد، قرآن از زبان خداوند منان دارای چندین ویژگی است که یکی از ان ویژگی ها نور بودن قرآن است.

وی افزود، نور بودن قرآن اختصاص به فرد و گروه یا طایفه خاصی ندارد، مانند خورشید که به همه نور و روشنایی می بخشد، قرآن نیز به همه نور افشانی می کند.

وی همچنین یکی دیگر از ویژگی قرآن را هدایت عنوان کرد و قرآن را کتاب هدایت دانست و فرق هدایت قرآن و نور بودن قرآن را در این دانست که نور برای همه است ولی هدایت برای اهل تقواست.

رئیس کل دادگستری مازندران بیان کرد، هدایت قرآن از آن کسی است که بین خود و نور قرآن حجاب نگذاشته و مانعی ایجاد نکرده است و دلش را زنگ زدایی کرده و از هدایتش بهره مند شده است .

وی ویژگی سوم این کتاب الهی را شفابخش بودن دانست و اظهارداشت، قرآن شفابخش است برای کسانی که دل زنگ زده نداشته باشند و آمادگی خود را به حدی رسانده اند که کلمات قرآن معنی واقعی خود را داشته و در آنها تأثیر می گذارد.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری ویژگی دیگر قرآن را  فرقان، تمیزدهنده حق از باطل عنوان  کرد. به طوری اگر تمام افکار و عقایدمان را بر قرآن عرضه کنیم هرگز دچار گمراهی و به باطل گرائیده نخواهیم شد.

وی اضافه کرد، آنهایی که قرآن را خوب نفهمیدند و یا بد برداشت کردند، مشاهده کردیم که چه خون ریزهایی در جهان اسلام به راه انداختند و فجایع بزرگی را به وجود آوردند .

حجت الاسلام اکبری بیان کرد، تدبر در قرآن راهی است برای بهره مند شدن از تمام کتاب الهی و آن ویژگیهایی که در آن کتاب وجود دارد.

وی افزود، قرآن کتابی است که اگر بدرستی بفهمیم و عمل کنیم در روح و روان ما ، زندگی اجتماعی ما و در ساختار تشکیلات نظام و سازمانها تحول عظیم ایجاد می کند.

رئیس کل دادگستری مازندران بیان کرد، در طلیعه چهله دوم انقلاب قرارداریم و مقام معظم ولایت گام دوم را مبنی بر تحول ابلاغ فرمودند که یکی از مخاطبین این گام سازمانهای قضایی به ویژه سازمان زندانهاست .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*