فرمانده یگان حفاظت زندان بابل
فرمانده یگان حفاظت زندان بابل

فرمانده یگان حفاظت زندان شهرستان بابل: حفظ امنیت محیط زندان و برقراری آرامش زندان بزرگترین رسالت یگان حفاظت است

 

فرمانده یگان حفاظت زندان بابل جلوگیری از عناصر خطرساز در بدو ورود به زندان و حفظ امنیت و برقرار ی آرامش در زندان را از بزرگترین رسالت یگان حفاظت در زندانها عنوان کرد.

 

حافظ سوم سید سیف الله هاشمی کروئی، فرمانده یگان حفاظت اداره زندان شهرستان بابل به مناسبت هفته نیروی انتظامی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای مازندران عملکرد این یگان را در شش ماهه اول سالجاری تشریح کرد.

هاشمی به اهمیت و نقش موثر فعالیت های یگان حفاظت در ایجاد و حفظ امنیت در زندان ها اشاره کرد و گفت: شاید بتوان مأموریت اصلی این یگان را حفظ امنیت و آرامش در زندان ها دانست.

وی حفاظت محیط پیرامونی زندان را از دیگر رسالت های این یگان عنوان و تشریح کرد،  گلوگاه اصلی ورود مخاطرات به درون زندانها پیرامون آنهاست که محافظت از آن و در نتیجه جلوگیری از رسوخ عناصر خطرساز به این حوزه یکی از مسائل بسیار مهم است.

فرمانده یگان حفاظت زندان بابل با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از پرسنل یگان حفاظت در زندانها را سربازان وظیفه تشکیل می دهند، گفت: البته این موضوع حساسیت کار ما را دو چندان می کند و ضرورت برگزاری برخی دوره های آموزشی را جهت همسو ساختن آنها با سیاست های سازمانی هویدا می سازد.

این فرمانده نظامی اضافه کرد، حفظ آمادگی جسمانی و دفاعی برای پرسنل یگان حفاظت زندانها امری ضروری است و به توفیق الهی در حال حاضر کارکنان و سربازان این یگان در این زندان به لحاظ آمادگی در حد مطلوبی به سر می برند. در همین راستا تعداد ۵۰ جلسه ” آموزش واکنش سریع ” برای سربازان در شش ماهه اول سالجاری برگزار شد.

هاشمی” تقویت بنیان اعتقادات پرسنل را در راستای خدمت هر چه راسخ تر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضروری دانست و اضافه کرد: در نیمه اول امسال ۴۸ جلسه آموزش عقیدتی برای کارکنان وظیفه برگزار شد که جمعاً ۲۴۰۰ نفر ساعت ارزش آموزشی داشت.

وی همچنین تصریح کرد،  کلاس های آموزش مهارت های اساسی زندگی نیز با تدریس روانشناسان و با استقبال سربازان به میزان ۱۲۰۰ نفر ساعت برگزار شد.

سید سیف الله هاشمی، برگزاری مراسمات مذهبی همچون مراسم قرائت زیارت عاشورا در صبح های پنج شنبه هر هفته ، مراسم ویژه شب های قدر و شب های دهه اول محرم، شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس و نماز عبادی سیاسی جمعه و نیز اعزام سربازان به اردوی تفریحی و برگزاری مراسم تقدیر از سربازان ساعی و نمونه را از جمله برنامه های فرهنگی این یگان در نیمه نخست سالجاری عنوان کرد .

وی بیان داشت، مسابقات قرآنی سربازان وظیفه زندانهای مازندران به میزبانی این اداره برگزار شد که در نهایت سربازان وظیفه جمعی این یگان سجاد کریم سماکوش و رسول آقاجانی پور به ترتیب در رشته های قرائت و اذان حائز رتبه های دوم و سوم شدند.

وی ادامه داد، مسابقات ورزشی داخلی در رشته های مختلف من جمله فوتسال، طناب کشی، دو و میدانی و کشتی لوچو با مشارکت ۸۰ درصدی سربازان وظیفه برگزار شد.

فرمانده یگان حفاظت زندان بابل از ضرورت آموزش مبانی تئوری علوم نظامی و نیز لزوم آگاهی از قوانین مرتبط با آن سخن به میان آورد و از برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه پدافند غیر عامل و جرم شناسی به میزان ۵۰۰ نفر ساعت خبر داد.

وی در پایان خاطر نشان کرد،  یگان حفاظت اداره زندان شهرستان بابل با مشارکت نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر، اورزانس ۱۱۵ و آتش نشانی بابل مانور بزرگ مقابله با اغتشاش را برگزار کرد و طی آن مراحلی از قبیل اطلاع به مراجع انتظامی و کارکنان، شناسایی و دستگیری هسته اصلی شورش، کنترل اوضاع، رسیدگی به مصدومان و اطفاء حریق به تمرین گذاشته شد. /

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*