مدیرعامل جدید ستاد دیه استان مازندران معرفی شد/ ۵۷۷ زندانی جرائم غیر عمد چشم انتظار آزادی هستند

 

 آئین تکریم و معارفه مدیرعامل ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند استان مازندران با حضور تمامی اعضای هیئت مدیره و جمعی از خیرین در محل دادگستری استان برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در آغاز این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه زندان‌ها و ستاد دیه استان از تعامل و پشتیبانی در جلب مشارکت‌های مردمی برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد تقدیر و ابراز امیدواری کرد تا به همت این ستاد مردمی در سال جاری تعداد افراد بیشتری از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان‌های استان آزاد شوند.

رییس کل دادگستری مازندران افزود: در بررسی‌های انجام شده ۵۷۷ زندانی جرائم غیر در زندان‌های استان مازندران به سر می‌برند که اکثر آن‌ها واجد شرایط برخورداری از تسهیلات ستاد دیه هستند البته اقدامات ستاد بر مبنای تحقیق و بررسی و کمک به مستحقان بوده و این روند ادامه خواهد داشت.

وی همچنین افزود: امیدواریم با استفاده ازظرفیت شرکت ها، بخش دولتی و غیردولتی و نیکوکاران بخش‌های مختلف استان و با تلاش ستاد دیه استان در یک اقدام جهادی اکثر زندانیان جرائم غیر عمد آزاد و به جامعه برگردند.

رییس کل دادگستری مازندران با اشاره به سیاست تحولی رییس قوه قضائیه درکاهش جمعیت کیفری گفت: درحال حاضر تاکید رییس دستگاه قضایی کشور، کاهش ورودی به زندان ها، افزایش خروجی اززندان وتعیین تکلیف وضعیت زندانیان واصلاح وبازسازی شخصیت وروح وروان مدجویان است وما نیز دردادگستری استان مازندران به منظور تحقق اهداف قوه قضایه گام های خوبی بر داشته ایم .

علی استادی مدیرکل زندان های استان مازندران، با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان گفت: این ستاد از سال ۱۳۸۱ در استان مازندران تشکیل شد و تاکنون توانسته با کمک و یاری خیرین و مساعدت مدیران استانی زمینه آزادی بیش از ۵ هزار نفر از محکومان جرائم غیرعمد را با صرف مبلغ ۸۲۰ میلیارد ریال فراهم سازد.

وی افزود، در حال حاضر تعداد ۵۷۷ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان بسر می برند که چشم انتظار دستهای پر مهر و محبت خیرین هستند تا به آغوش جامعه بازگردند.

مدیرکل زندان های استان مازندران بیان کرد، در چهارماهه نخست سال ۱۳۹۹ با کمک خیرین و پیگیری های مددکاران اجتماعی زندانها بیش ۸۸ زندانی جرائم غیرعمد با صرف مبلغ ۳۱ میلیارد ریال از زندان آزاد شدند .

وی تصریح کرد، کل مبلغ بدهی این افراد بالغ بر ۳۱۱ میلیارد ریال بوده که با کمک مددکاران اجتماعی و اعضای شورای حل اختلاف زندانها بیش از ۱۶۶ میلیارد ریال از سوی شکات تخفیف گرفته شد و ۱۱۴ میلیارد ریال نیز منجر به اعسار و تقسیط گردید.

علی استادی با اشاره به سیاست های اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها گفت: سیاست اصلی سازمان زندانها تبدیل زندانها به دانشگاه نیکی هاست و این امر نیازمند تلاش مجدانه واحد های صفی و حمایت های بی شائبه مسئولین و مدیران استانی است.

در پایان این جلسه از زحمات و خدمات محمدعلی غمگسار مدیرعامل پیشین ستاد دیه استان تقدیر و غلامرضا عشریه به عنوان مدیر عامل جدید معرفی شد.

انتهای پیام/

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*