مدیرکل زندانهای استان مازندران : حمایت از خانواده زندانیان حمایت از ارتقاء امنیت اجتماعی جامعه است

 

مدیرکل زندانهای مازندران در نشست اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری بر حمایت بیش از پیش خانواده های زندانیان تأکید و حمایت از آنان را حمایت از ارتقاء امنیت اجتماعی جامعه عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، نشست اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری با حضور دادستان مرکز استان، مدیرکل زندانهای مازندران و جمعی از معتمدین در دفتر کار دادستان مرکز استان برگزار شد.

“آقاپور”، مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ساری در آغاز جلسه گزارش مبسوطی از اقدامات و فعالیتهای سالیانه را به سمع و نظر حضار رساند.

وی مهمترین اقدامات انجمن حمایت از زندانیان را اعطای مستمری ماهیانه، ارائه سبد کالا در ماه های مبارک رمضان و محرم الحرام ، بازدید و دلجویی از خانواده های زندانیان در محل سکونت آنها، معرفی زندانیان به کارگاههای اشتغالزایی در بیرون از زندان، معرفی خانواده های واجد شرایط به کمیته امداد امام خمینی نام برد .

“آقاپور “همچنین حمایت از فرزندان زندانیان در ایام بازگشایی مدارس با اعطای نوشت افزار، کیف و کتاب، تهیه جهیزیه برای فرزندان زندانی، خرید لوازم خانگی برای خانواده های نیازمند و ارائه مشاوره های مددکاری و روانشانسی را از مهمترین اقدامات و فعالیتهای انجمن حمایت برشمرد.

“علی استادی” مدیرکل زندانهای استان مازندران در این نشست بر ایجاد هماهنگی بیشتر بین زندان، انجمن حمایت و دیگر نهادی حمایتی تأکید کرد.

وی افزود، خانواده های زندانیان واجد شرایط باید در کوتاه ترین زمان ممکن به نهادی حمایتی معرفی و تحت پوشش خدمات اجتماعی و اقتصادی نهادها قرار گیرند.

مدیرکل زندانهای استان مازندران ضمن قدردانی از مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان و اعضای هیئت مدیره و معتمدین شهرستانی، گفت: اقدامات انجام شده کار بزرگی است، ولیکن کافی نیست. چرا که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور خانواده های زندانیان با اندک کمکی که از نهادهای حمایتی دریافت می کنند، قادر به تأمین معیشت زندگی نیستند و نیازمند کمک های بیشتر هستند.

“استادی” بیان کرد، برای دستیابی به اهداف بزرگ و کمک بیشتر به خانواده های زندانیان که جزئی از همین جامعه هستند، مستلزم عزم جدی و ملی است و باید در نهادینه سازی این امر معنوی گامهای مستحکمتر و سرعت عمل بیشتری داشت .

وی اضافه کرد، ما باید از تمام ظرفیت های استان در این حوزه استفاده کنیم و رسانه های نوشتاری و دیداری به ویژه رسانه ملی هم در نهادینه سازی این اقدام خیرخواهانه و انساندوستانه همکاری کنند و انتظار داریم متمولین جامعه، مدیران کارخانه ها، شهرداریها و دستگاههای توانمند اجرایی به منظور ارتقاء وضعیت انجمنهای حمایت از زندانیان استان تلاش کنند.

این مقام قضایی افزود، حمایت از خانواده های زندانیان در واقع حمایت از ارتقاء امنیت اجتماعی جامعه است و همه ما در این راستا مسئولیم و باید در بهبود وضعیت جامعه ای که در آن زندگی می کنیم، تلاش کنیم.

“حسینی عالمی” دادستان مرکز استان در این نشست از عزم جدی مدیرکل زندانهای استان در جهت بهبود وضعیت زندانیان در زندانها و خانواده های زندانیان قدردانی کرد و گفت: در روزهای اخیر شاهد اقدامات و تحولات خوبی در زندانهای استان هستیم و دستگاه قضا در استان هم به منظور تحقق اهداف اسلامی و اصلاحی سازمان زندانها حمایت خواهد کرد.

دادستان مرکز استان مازندران نیز خواهان گسترش فعالیتهای اقتصادی انجمن حمایت از زندانیان و جذب درآمد ها و کمکهای بیشتر برای تحت پوشش قرار دادن خانواده های زندانیان شد.

“حسینی” بر ایجاد تحول جدی در جهت رونق اقتصادی انجمن تا رضایتمندی خانواده های زندانیان تأکید و اظهارداشت، از مدیر عامل و دیگر زحمتکشان این انجمن انتظار داریم تا گستره فعالیتهای خود را بیشتر و از تمام ظرفیتهای استان برای حمایت از این اقشار آسیب پذیر جامعه گام بردارند.

در پایان اعضای هیئت مدیره و معتمدین نیز هریک نظرات و پیشنهادات خویش را در جهت پیشبرد اهداف  انجمن بیان کردند./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*