مدیرکل زندانهای استان مازندران: حمایت از خانواده های زندانیان اولویت اصلی است

 

مدیرکل زندانهای استان مازندران به همراه معاون اداری مالی، رئیس اداره پشتیبانی و امور کارکنان و رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانها استان با مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام«ره» دیدار کرد.

“علی استادی” در این دیدار بر اهمیت کمک به خانواده های زندانیان به عنوان اقشارآسیب پذیر جامعه تأکید نمود.

مدیرکل زندانهای استان، با اشاره به نقش حمایت از خانواده ها بر وضعیت روحی و روانی زندانیان گفت: زندانیانی که از آرامش خانواده اطمینان نسبی دارند، واکنشهای مثبتی در برابر شاخص های اصلاحی و تربیتی از خود بروز می دهند.

وی تصریح کرد، برگزاری کلاسهای مهارتی، آموزشی و دینی و مذهبی یکی از برنامه های زندانهاست که نقش مهمی در هدایت و بهسازی وضعیت زندانیان برای بازگشت به جامعه دارد، ولیکن آندسته از زندانیانی که دغدغه معیشت خانواده و فرزندان را دارند، نسبت به این برنامه ها واکنش مثبتی ندارند.

مدیرکل زندانهای استان مازندران گفت: حمایت از خانواده های زندانیان همواره یکی از دغدغه های سازمان زندانها بوده و اولویت اصلی محسوب می شود.

این مقام قضایی استان، خانواده های زندانیان را از اقشار آسیب پذیر جامعه دانست که در برابر ناملایمات اجتماعی و اقتصادی شکننده هستند و دستگاه ها متولی و مراکز مردم نهاد باید در جهت یاری رساندن به این افراد که هیچ تقصیری نداشته و ناخواسته در این وضعیت قرار گرفتند، همت گمارند.

“سید رضا هادیان” مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام «ره» استان مازندران در این نشست، اشتغال به کار زندانیان و خانواده های آنان را یکی از راهکار برون رفت از این مشکلات اجتماعی عنوان نمود.

وی افزود، این ستاد آمادگی دارد، با ارائه خدمات اشتغالزایی ، تسهیلات و کمک هزینه تحصیلی و همچنین کمک هزینه جهیزیه از این خانواده ها و حتی زندانیان آزاد شده حمایت کند.

هادیان با اشاره به مشکلات زندانیان در طول حبس و پس از آزادی بیان کرد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام «ره» به منظور تحقق اهداف سازمانی می تواند با حمایت از طرحهای اشتغال زایی برای فرزندان و همسران زندانی و زندانیان آزاد شده در مناطق روستایی خدمات مناسبی را برای این قشر نیازمند و آسیب پذیر فراهم سازد./

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*