بازدید مدیرکل از زندان نوشهر

مدیرکل زندانهای استان مازندران : فرهنگ عاشورایی موجب تقویت ایمان و هدایت انسانهاست

مدیر کل زندانهای استان مازندران در بازدید از زندان نوشهر هدفمندسازی فعالیتهای فرهنگی و تربیتی و تبیین فرهنگ عاشورایی در زندان را موجب هدایت مددجویان دانست

 

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان نوشهر، علی اکبر غفاریان مدیرکل زندانهای استان از زندان بازدید و به همراه حسینی “رئیس زندان نوشهر از مجموعه بازدید به عمل آورد .

وی در این بازدید از اماکن مختلف زندان از جمله هواخوری، اتاق ها، بند ها و از مجتمع فرهنگی که بمناسبت دهه اول ماه محرم الحرام به پارچه و پرچم مشکی مزین بوده دیدن نمود.

مدیرکل زندانهای استان مازندران در حاشیه این بازدید به نقش ماه محرم و صفر در ایجاد تغییرات مثبت در احوال مددجویان اشاره کرد و اظهارداشت؛ فرهنگ ایثار و شهادت و عاشورای حسینی در بین تمام مسمانان و جهانیان از جایگاه خاصی برخوردار است و باید از این فرهنگ معنوی برای هدایت و تقویت ایمان و مسائل اعتقادی و دینی مددجویان استفاده کرد .

وی افزود، هدفمندسازی فعالیتهای فرهنگی و تربیتی و تدوین برنامه های منظم در زندان موجب ارتقاء دانش و آگاهیهای زندانیان نسبت به مسائل اجتماعی، فرهنگی و دینی شده و با شناخت در مورد آینده خویش و نحوه جبران کاستیها تصمیم گیری می کنند.

غفاریان هدفمندسازی برنامه های فرهنگی را منشاء کاهش ارتکاب به جرم مجدد زندانیان دانست.

وی اضافه کرد، فرهنگ عاشورایی و عزداریهای ماه محرم و صفر در کاهش جرائم در سطح جامعه هم نقش مهمی دارد.

در ادامه با حضور در نمازخانه زندان از نزدیک با جمعی از مددجویان گفتگو و نسبت به حل و فصل مشکلات زندانیان و پیگیری درخواست آنان از طریق مراجع قضایی تأکید کرد. /

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*