مدیرکل زندانهای استان مازندران: ۲۶۶ نفر از مددجویان آزاد شده تسهیلات مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج دریافت کردند

 

اجرای برنامه های عملیاتی هدفمند فرهنگی و تربیتی، آموزشی و اعطای گواهینامه مهارت در زندان نه تنها موجب غنی سازی اوقات فراغت زندانیان و بهره مندی از تسهیلات رفاهی می گردد، بلکه نقش مستقیم در هدایت و جامعه پذیری زندانیان دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، مدیرکل زندانهای استان در حاشیه بازدید از مرکز مراقبت بعد از خروج گفت: زندانیانی که در طول حبس با حضور فعال در برنامه های آموزشی گواهینامه مهارت در رشته های مختلف کسب می کنند، پس از آزادی می توانند از تسهیلات مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج بهره مند شوند.

“علی استادی” بیان کرد، در سال گذشته تعداد ۲۶۶ نفر از مددجویان آزاد شده با مراجعه به مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج تسهیلات رفاهی و اشتغالزایی دریافت نمودند.

وی افزود، تعداد ۱۱۴ نفر از زندانیان جهت ایجاد اشتغال پایدار و مدلهای کسب و کار مناسب مورد حمایت اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران و جهاد دانشگاهی قرار گرفتند.

“استادی “اضافه کرد، از این تعداد ۵۷ نفر مددجو تحت پوشش مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج جهت دریافت وام خوداشتغالی به کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی شده و تسهیلات بانکی دریافت کردند.

این مقام قضایی همچنین معرفی مددجویان متقاضی صدور مجوز کسب و کار به ادارات و اصناف شهرستانها و معرفی تعدادی از زندانیان به بانک مهر ایران جهت دریافت تسهیلات بانکی را بخشی از اقدامات و فعالیتهای این مرکز برشمرد.

مدیرکل زندان های استان مازندران با اشاره به برنامه های عملیاتی و اصلاحی و تربیتی در زندان گفت: تمام زندانیان در دوران حبس می توانند از امکانات و تجهیزات آموزشی و فرهنگی و تربیتی رایگان در زندان استفاده کرده و با اخذ گواهی مهارت در رشته های مختلف قرآنی، حرفه آموزی و آموزش و پرورش زمینه بازگشت شرافتمندانه خویش به جامعه را فراهم سازند.

علی استادی یکی از دغدغه های سازمان زندانها را جامعه پذیری زندانیان پس از آزادی عنوان کرد و گفت: زندان با توانمندسازی زندانیان در حوزه های اخلاقی، دینی و آموزشی و اشتغال زمینه را برای بازگشت به جامعه فراهم می سازد و لیکن حضور یک زندانی آزاد شده نیازمند توجه خاص و نگاه امیدوارانه از سوی خانواده و جامعه است.

وی افزود، مطمئناً با پذیرش آبرومندانه زندانی در جامعه و حمایت در جهت ایجاد کسب و کار نه تنها موجب استحکام بنیاد خانواده می شود، بلکه شاهد کاهش تکرار جرم و بازگشت مجدد زندانیان به زندان خواهیم بود و این امر اهداف عالیه قوه قضاییه و سازمان زندانها را محقق خواهد ساخت./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*