مدیرکل زندانهای مازندران به همراه اعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی فقیه دیدار کرد

 

همزمان با آغاز هفته قوه قضاییه مدیرکل زندانهای استان مازندران به همراه اعضای شورای قضایی و جمعی از قضات دادگستری با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ساری دیدار کردند.

 

“حجت الاسلام والمسلمین اکبری” رئیس کل دادگستری استان مازندران در این دیدار به کاهش ۴٫۹درصدی آمار زندانیان  نیز اشاره کرد وگفت: سیاست قوه قضاییه حبس زدایی است و براین اساس با تلاش همکاران وستاد دیه ۲۶۰نفر ازمحکومان مالی آزاد شدند ودر دوران کرونا نیز ۷۰درصد زندانیان به مرخصی رفتند.

رئیس کل دادگستری استان،ازاقدامات دستگاه قضایی درآزادسازی اراضی ملی نیزآماری ارائه کرد و گفت: نسبت به سال گذشته ۷درصد رشد درخصوص حفظ اراضی ملی داشته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری گفت : اطاله دادرسی از مهمترین دغدغه مردم استان است لذا دادگستری استان با تعیین اوقات فوق العاده در خارج از وقت اداری و روزهای تعطیل تعداد زیادی از پرونده های پرونده‌های معوقه را رسیدگی نموده است که در همین رابطه بر اساس رتبه بندی قوه قضاییه بدون احتساب پرونده های اجرای احکام، استان مازندران رتبه سوم کشور و با احتساب اجرای احکام رتبه پنجم را در کشور را احراز نموده است.

آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه استان نیز ضمن تبریک و تهنیت هفته قوه قضائیه پیرامون رسالت دستگاه قضایی سخنانی ایراد کرد وگفت: فساد مهمترین و اصلی ترین عامل عدم تحقق شعار سال است ،برخورد با فساد کار بسیار مهمی است، وجود فساد مایه تاسف و برخورد با فساد مایه مباهات است وخوشبختانه برخورد با ریشه ها وعاملین  فساد در زمان ریاست آیت الله رئیسی شتاب بسیار خوبی گرفته است./

انتهای پیام /

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*