مدیرکل زندانهای استان مازندران

مدیرکل زندانهای مازندران: هدف از آموزش، اشتغالزایی و حمایت از زندانیان آزاد شده ارتقاء سلامت اجتماعی است

  مدیرکل زندانهای استان مازندران هدف از  تحت پوشش قراردادن و اشتغالزایی برای زندانیان آزاد شده از سوی مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج را ارتقاء سلامت اجتماعی جامعه عنوان کرد.

 

علی اکبر غفاریان مدیرکل زندانهای استان مازندران در حاشیه بازدید از زندان قائمشهر بر تحت پوشش قرار دادن زندانیان آزاد شده و اشتغالزایی برای زندانیان با  مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج تأکید کرد.

غفاریان بیان کرد، بر اساس سیاستهای اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها با انعقاد تفاهم نامه با سازمانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی زمینه آموزش و کسب مهارت برای زندانی در طول حبس مهیاست.

وی اضافه کرد، زندانیان می توانند با شرکت در دوره های آموزشی و کسب گواهینامه قانونی پس از آزادی با حمایت مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج مشغول به کار شود .

مدیرکل زندانهای استان مازندران تصریح کرد، در سال جدید دو تفاهم نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان میراث و فرهنگی و گردشگری جهت آموزش های حرفه ای، صدور گواهینامه و مجوز کسب و کار برای زندانیان منعقد گردید.

غفاریان افزود، در نه ماهه اول سال جاری بیش از ۱۰۰ نفر با دریافت تسهیلات از مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج استان مازندران مشغول به کار شدند و تعداد ۲۴ نفر هم جهت دریافت مجور کسب کار به اتحادیه های اصناف شهرستانهای مختلف معرفی شدند.

وی اضافه کرد، تعداد ۴۷۱ نفر از زندانیان و خانواده های آنان هم جهت دریافت خدمات به مراکز حمایتی استان معرفی شده اند .

مدیرکل زندانهای استان مازندران هدف از ارائه خدمات به زندانیان آزاد شده را ایجاد یک شغل پایدار و توانمند سازی خانواده زندانیان و کاهش بازگشت مجدد زندانیان به زندان و در نهایت گامی موثر در کاهش جمعیت کیفری خواند . /ک

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*