مدیرکل زندان های استان مازندران: ۲۶ فقره پرونده قتل عمد به اخذ رضایت از اولیاء دم منجر شد

 

مدیرکل زندان های استان مازندران با اشاره به تلاش در جهت نهادینه سازی فرهنگ صلح و سازش در جامعه گفت: با تلاش و پشتکار روسا، اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندانها طی شش ماه گذشته ۲۶ پرونده قتل عمدی منجر به رضایت از اولیاء دم گردید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان مازندران، علی استادی مدیرکل زندان های استان کار در زندان را منشاء خیرات و برکات دانست و اظهارکرد، دستگیری و حمایت از زندانیان و خانواده آنان به عنوان کار خیر و از باقیات و صالحات است.

وی افزود، اجرای کامل پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان ها و تضمین سلامت زندانیان یکی از اقدامات مهم و درخور شایسته و تقدیر از کارکنان زندانهاست.

“علی استادی” با اشاره به وضعیت جمعیت کیفری زندان های مازندران گفت: با عنایت به بخشنامه های رئیس قوه قضاییه و حمایت رئیس کل دادگستری استان مازندران در رسیدگی جهادی به درخواست و مشکلات زندانیان و حضور گروهی بیش از ۱۱ مرتبه مسئولین ارشد قضایی استان به همراه قضات شعب در زندانها منجر به کاهش جمعیت کیفری و آرامش و آسایش زندانیان شد.

مدیرکل زندان های استان مازندران بیان کرد، در شش ماهه گذشته با پیگیری اعضای شورای حل اختلاف زندان ها و مددکاران اجتماعی بیش از ۲۶ فقره پرونده زندانیان محکوم به قصاص نفس به رضایت اولیاء دم منجر گردید.

وی اضافه کرد، همکاران ما در زندان ها با تلاش بی وفقه و در راه رضای خدا با هدف نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه خطرات و تهدیدات پیگیری پرونده های قتل عمدی را به جان می خرند و با حضور در محل سکونت اولیاء دم و یا دعوت آنان به زندان زمینه عفو و گذشت اولیاء دم را فراهم می آورند.

“استادی “گفت: ما در جامعه به گسترش فرهنگ گذشت و عفو بیشتر نیاز داریم و این اقدامات موجب می‌شود که فرهنگ عفو به عنوان یک سنت حسنه نهادینه گردد.

وی همچنین به تعیین وضعیت قضایی متهمین مشمول اعاده دادرسی اشاره کرد و گفت: در چند ماه گذشته بیش از ۱۲۵۰ نفر از متهمین مشمول اعاده دادرسی با دستور رئیس کل دادگستری مازندران در ۴ مرحله به اجرا درآمد.

مدیرکل زندانهای مازندران یکی از مهمترین دغدغه زندانهای استان را افزایش فرصت های اشتغال به کار زندانیان در زندانها عنوان و اظهارکرد، اقدامات و برنامه های مناسبی در این زمینه انجام شده و بخشی هم در دست اقدام است و در آینده انشالله شاهد شکوفایی و ایجاد فرصت های متعدد شغلی در زندانها خواهیم بود.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*