مدیر عامل ستاد دیه کشور با هیئت همراه از زندان ساری بازدید کرد

مدیر عامل ستاد دیه کشور با هیئت همراه از زندان ساری بازدید کرد

 

جولایی رئیس ستاد دیه کشور درمعیت ” یساقی نائب رئیس و مهربان قائم مقام ستاد دیه کشور به منظورکاهش جمعیت کیفری زندانها و رسیدگی میدانی به وضعیت زندانیان جرایم غیر عمد  وساماندهی و تسریع دررفع مشکلات آنان در حالی که استادی مدیرکل زندانها و غمگسار مدیرعامل ستاد دیه استان آنها را همراهی می کردند، از زندان ساری  بازدید نمودند.

 

مدیرکل زندانهای استان ضمن خیر مقدم، گزارش اجمالی از وضعیت مددجویان جرائم غیر عمد در زندانهای استان و زندان ساری و اقدامات و پیگیریهای  قضایی ، مددکاری و حمایتی و نتایج حاصله را ارائه نمود.

وی افزود، با توجه به سیاستها ودغدغه های ریاست  قوه قضائیه و رئیس سازمان زندانها درخصوص کاهش جمعیت کیفری زندانها و رسیدگی وضعیت مددجویان جرائم غیر عمد این مهم بعنوان یکی از برنامه ها وسیاستهای جدی وجاری همه مسئولان و پرسنل زندانها وستاد دیه  استان مطرح ودرحال اجراست.

استادی تعهد، جدیت وتلاش بی وقفه ودلسوزانه رئیس ستاد دیه زندانیان کشور، نائب رئیس وهمه مسئولان آن ستاد را نمود کاملی از انسان دوستی وتعهد و ایمان  واقعی دانست که با تمام وجود بدون کمترین چشم داشتی درجهت تامین و پرداخت دیون زندانیان بویژه زندانیان معسر جرائم غیر عمد و آزادی آنان وشادی خانواده هایشان تلاش می نمایند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور درسخنان با بیان اینکه حضور زندانیان معسر جرائم غیر عمد که بدلائلی ناخواسته ویا از روی کم توجه ایی دچار مشکلاتی من جمله بدهکاری مالی  شده اند وبدلیل نداشتن تمکن مالی درزندان بسر می برند و فشارهای روحی و روانی آنها ومشکلات خانواده هایشان، همیشه بعنوان یک دغدغه جدی برای همه مسئولان قوه ومسئولان ومدیران وپرسنل سازمان زندانها وستاد دیه  بوده و هست ، تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم از طروق مختلف و با یاری خیرین و تأمین دیون آنان زمینه آزادی شان را فراهم نمائیم.

جولایی “خطاب به زندانیان گفت:  شما عزیزان می بایست پس از آزادی با توکل به خداوند متعال تلاش نمائید تا بابهره گیری از تجارب هرچند تلخ بدست آمده، درمسیر زندگی خانوادگی، اجتماعی وشغلی خود با هوشیاری،  ذکاوت ومنطق بتوانید ضمن جبران گذشته ، زندگی  موفق وسعادتمندانه ای را برای خود وخانواده فراهم نمائید.

در ادامه مدیرعامل ستاد دیه کشور وهیات همراه با حضور درنمازخانه و استقرار درجایگاه عرض حضوری بصورت چهره بچهره با زندانیان جرایم غیر عمد دیدار وگفتگو وبه خواسته ها آنان پاسخ داده و دستورات لازم جهت ادامه پیگیری واقدامات بعدی را صادر نمودند.

جولایی پس از بازدید چند ساعته طی نشستی ضمن تشکر از تلاشهای مدیرکل ، رئیس و پرسنل خدوم زندان گفت: هدف ما از این حضور وبازدید  دیدار با مسئولان، پرسنل ومددجویان بویژه مددجویان جرائم غیر عمدی و رسیدگی  و پیگیری میدانی مشکلات و پرونده های آنان بمنظور سریعتر در آزادی آنان عنوان نمود.

  وی تلاش هرچه بیشتر وکارشناسی تر درحوزه مددکاری وشواری حل اختلاف در زندانها و برگزاری نشست های موثر جهت  اخذ رضایت از شکات و یا تخفیف در پرداخت دیون وهمچنین  ایجاد ارتباط با خیرین بمنظور جذب کمک های خداپسندانه بمنظور تامین دیون این دسته از مددجویان را از اقداماتی کلیدی درتحقق این هدف خداپستدانه و اجرای سیاستهای سازمانی دانسته است ./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*