مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مازندران : با کمک خیرین و نیکوکاران ۴۷۵۰ نفر از زندانیان نیازمند از زندانها آزاد شدند

با کمکهای انساندوستانه مردمان خیر و نیکوکار از سال ۱۳۸۱ تا به امروز تعداد ۴۷۵۰ نفر از زندانیان نیازمند جرائم غیر عمدی از زندانها آزاد شدند.

 

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مازندران در مراسم جشن گلریزان که در سالن اجتماعات دادگستری کل استان مازندران برگزار شد، بیان کرد، در جامعه ما هر روز نیازمندان جامعه ناخواسته در ورطه مصیبت گرفتار می شوند و از این که از پشتوانه ای برخوردار نیستند به ناچار روانه زندان می شوند.

وی افزود، به زندان رفتن سرپرست خانواده آثار سوءیی را برای او و خانواده در جامعه به لحاظ اجتماعی و اقتصادی و روحی و روانی به همراه خواهد داشت.

غمگسار تصریح کرد، زندان همیشه در اذهان مردم محلی برای نگهداری بزهکاران با جرائم خطرناک که برای امنیت جامعه مضر می باشد، بوده است و مرتکبین جرائم غیر عمد وقتی وارد زندان می شوند به لحاظ روحی و روانی آسیب دیده و فردی منزوی شده و این آسیبها زمینه ساز ارتکاب جرائم دیگر می شوند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان مازندران بیان کرد، ستاد دیه استان از سال ۱۳۸۱ شروع به کار کرده و تاکنون توانست با همکاری خیرین و نیکوکاران استان تعداد ۴۷۵۰ نفر با رقم ۷۰۰ میلیارد ریال را از زندانها آزاد نماید.

وی اضافه کرد، در سال گذشته از محل منابع استانی بر پایه برگزاری جشن گلریزان و کمکهای خیرین و درخواست از مردم عزیز استان از طریق صدا و سیمای مرکز مازندران مبلغ ۷ میلیارد و پانصد میلیون ریال و دریافت کمک از منابع ستاد دیه کشور به مبلغ ۵ میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال ، استفاده از منابع تسهیلات بانکی به مبلغ ۵۶ میلیارد ریال و همچنین دریافت کمک از صندوق تأمین خسارات بدنی به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زمینه آزادی ۲۰۶ نفر فراهم گردید. /

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*