بازدید مسئولین دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان استان مازندران از زندان ساری
بازدید مسئولین دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان استان مازندران از زندان ساری

مسئولین دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان استان مازندران از زندان ساری بازدید کردند

بمناسبت گرامیداشت روز و هفته کودک و در راستای تحقق برنامه های نظارتی وحمایتی خانواده ها وفرزندان زندانی هیاتی متشکل از حجت الاسلام والمسلمین حسینی مطلق مشاور امور فرهنگی رئیس کل دادگستری مازندران و هیئت همراه از بند نسوان زندان ساری بازدید کردند.

دراین بازدید ازکارگاههای آموزشی ، صنایع دستی وفنی وحرفه ای مددجویان نسوان و نمایشگاه آثار مربوطه و همچنین بخش کتابخانه و مشاوره دیدن کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مطلق مشاور معاونت فرهنگی دادگستری استان با استناد به احادیث و آیات قرآنی به تشریح وتوضیح جایگاه رفیع زن در خلقت، جامعه و خانواده در ابعاد مختلف بویژه در حوزه سلامت جامعه و تربیت فرزندان پرداخت.

وی افزود، دامان زن درخانواده بعنوان اولین و بزرگترین و مؤثرترین جایگاه و مسند در تربیت و رشد و نمو روحی و روانی و شخصیتی یک انسان ایفای نقش می نماید. بطوریکه میزان سلامت و رشد وکارایی مادر وپایبندی وی به ارزشها ومعیارهای انسانی وشخصیتی ودینی، درمیزان سلامت وپویایی ورشدروحی وشخصیتی وارزشی فرزند تاثیر فوق العاده شگرف وبنیادی دارد.

وی افزود، متاسفانه بعضی از بانوان و مادران جامعه دچار معضلات و مشکلات وکجرویهایی می شوند ومستوجب کیفر گردیده ومدتی را درزندان بسر می برند و این اتفاق به سبب جایگاه مهم زن درخانواده لطمات سنگینی را بویژه برای فرزندان بجای خواهد گذاشت . حال با ین اوصاف نباید ناامید شد واین اتفاق را پایان کار دانست بلکه باید با توکل به خداوند وتلاش درجهت جبران اعمال ناصحیح گذشته و سیر درمسیر تعالی با استفاده از منابع وعوامل فرهنگی وارشادی ودینی بویژه استفاده از امکانات فرهنگی وحمایتی زندان ، یک زندگی ومسیر پاک وسالم را شروع نمائید.

وی اظهارداشت، بانوان مسلمان باید حضرت خدیجه (س) وحضرت فاطمه (ع)، را بعنوان الگو برگزینند و با پیروی از افکار ، گفتار، رفتار و منش آنان در طول زندگی بهره ببرند.

در ادامه خانم دباغی مسئول دفتر حمایت از حقوق زنان وکودکان دادگستری مازندران در نشستی با مددجویان زن بویژه مددجویان زن مادر و دارای فرزند به صورت چهره به چهره ملاقات کردند.

درپایان هدایایی درغالب بسته های حمایتی به بانوان زندانی بویژه مددجویان مادر برای انتقال به فرزندان اعطاء گردید .//

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*