مسابقات قرآنی سربازان وظیفه استان مازندران
مسابقات قرآنی سربازان وظیفه استان مازندران

مسابقات قرآنی ویژه سربازان وظیفه زندانهای مازندران برگزار شد

 

مسابقات انتخابی قران کریم ویژه سربازان وظیفه جهت شرکت در مسابقات منطقه ای در رشته های قرائت ، اذان، مفاهیم و حفظ به میزبانی زندان بابل برگزار شد.

 

در این دوره از مسابقات که به میزبانی زندان بابل برگزار شد، سربازان منتخب زندانهای استان در رشته های قرائت، اذان، مفاهیم و حفظ قرآن کریم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین رضا محمدیان، مسئول فرهنگی اداره زندان شهرستان بابل ضمن خوش آمدگویی،  دلیل اصلی مشکلات در جوامع اسلامی را دوری از قرآن و معارف انسان ساز آن دانست و اظهارداشت، متأسفانه شاهد اختلافات غیر منطقی عقیدتی و قومی، مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در بسیاری از جوامع اسلامی هستیم که بلاشک نتیجه دوری از قرآن و کم اعتنایی به آن است.

مسئول فرهنگی زندان بابل ادامه داد: همه در مقام بیان اذعان می دارند که بایستی برای حل مشکلات موجود به دامان قرآن پناه برد، لیکن در مقام عمل به انحای مختلف از این کار سرباز می زنند و البته در این میان نقش دشمنان اسلام را که سعی در بی ثمر جلوه دادن عمل به فرامین الهی و قرآن دارند را نباید نادیده گرفت.

حجت الاسلام محمدیان آرامش را گمشده اصلی مردم دنیای امروزی عنوان کرد و افزود؛ امروزه به مدد پیشرفت های انسان در موضوعات مختلف به ویژه با تکنولوژی توانستند برای خود آسایشی فراهم کنند ، اما به دلیل دوری از خدا و بی اعتنایی به احکام الهی همچنان از برخی کمبودها رنج می برند که البته آرامش یکی از اصلی ترین این گمشده هاست.

وی در ادامه برگزاری مسابقات را یکی از روش های اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه دانست و با اشاره به فراگیر شدن برگزاری این مسابقات در دستگاه های مختلف کشور ابراز امیدواری کرد از این طریق بتوان باب آشنایی هر چه بیشتر و بهتر آحاد مردم را با قرآن ، فرهنگ و معارف قرآنی باز کرد.

نعمت الله کفشگر، کارشناس فرهنگی اداره کل زندانهای مازندران  در مراسم اختتامیه مسابقات ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین زندان بابل، اسامی  افراد برتر در رشته های مختلف قرآنی را به شرح ذیل بیان کرد.

در رشته قرائت سربازان وظیفه سید مسعود ساداتی ، یونس جعفری و محمد جواد صفری از زندانهای کانون اصلاح و تربیت ، آمل و ساری  به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

وی افزود، در رشته اذان نیز سربازان علیرضا خلیلی از زندان بهشهر و یونس جعفری از زندان آمل حائز رتبه های اول و دوم شدند.

در رشته حفظ سربازان وظیفه جواد عموزاد از زندان بهشهر و سید مسعود ساداتی از کانون اصلاح و تربیت به مرحله کشوری راه یافتند.

در رشته درک مفاهیم نیز سربازان سید مسعود ساداتی از کانون اصلاح و تربیت اول، حسین نجارزاده از زندان آمل دوم و سربازان وحید وحیدزاده و عارف گلچوب از زندان بابل مشترکاً سوم شدند./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*