معاون اجرایی ستاد دیه کشور: ۱۳۰ هزار زندانی با کمک ستاد دیه طی۳۰ سال آزاد شدند/ رتبه چهارم استان مازندران در جرائم غیرعمد

معاون اجرایی ستاد دیه کشور در جشن گلریزان ساری نتیجه اعتماد مردم به ستاد دیه را آزادی ۱۳۰ هزار زندانی در طول سی سال از زندانهای کشور عنوان کرد .

 

احسانی معاون اجرایی ستا ددیه کشور در جشن گلریزان ساری بیان کرد، سه دهه از فعالیت و تأسیس ستاد دیه کشور می گذرد و در حال حاضر در ماه مبارک رمضان بیش از ۳۰۰ جشن گلریزان در اقصا نقاط کشور در حال برگزاری است .

وی افزود، ۱۳۰ هزار زندانی در این ایام با کمک خیرین و نیکوکاران جامعه از زندانها رهایی یافتند و این آزادی ها نتیجه اعتماد و صداقت مردم به ستاد دیه و صداقت کار در ستاد دیه است.

وی ادامه داد: در سال جاری مقام معظم رهبری ۴۰۰ میلیون تومان، رئیس جمهور ۲۷۰ میلیون تومان، رئیس مجلس شورای اسلامی ۳۰ میلیون تومان و رئیس مجلس تشخیص مصلحت ۲۰ میلیون تومان به ستاد دیه کمک کردند.

وی اظهارداشت، ستاد دیه در این چند سال اخیر علاوه بر بحث آزادی در امر پیشگیری اقدامات موثر انجام داده است که قانون بیمه اجباری شخص ثالث نمونه ای از این پیگیریهای مجدانه ستاد دیه کشور است و تا قبل از این هزاران نفر از زندانیان محکوم به دیه و حوادث رانندگی در زندانها بودند و طبق آمار اسفند ماه کمتر از ۲۰۰ نفر زندانی محکوم به دیه در کشور داریم .

احسانی بیان کرد، در سال ۱۳۹۷با کمک خیرین و نیکوکاران جامعه زمینه آزادی ۷۹۳۲ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در سطح زندانها کشور فراهم شد .

وی تصریح کرد، کل مبلغ بدهی این افراد یک هزار و ۵۹۷ میلیارد تومان بود که با تلاش نمایندگیهای ستاد دیه استانها و زعامت و رهبری روسای کل دادگستریها و مدیران کل زندانهای کشور و همچنین روسای زندانها و مددکاران اجتماعی مبلغ ۷۵۶ میلیارد تومان به عبارتی ۴۸ درصد کل میزان محکوم به را گذشت گرفتند.

احسانی افزود، ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد در کشور وجود دارد که استان مازندران رتبه چهارم را داراست .

وی همچنین یکی از سیاستهای ستاد دیه را فرهنگ سازی در رعایت فرهنگ ترافیکی و قوانین راهنمایی و رانندگی که منجر به کاهش تعداد حوادث و صدمات شود و تقبول و تعهد در پذیرش مهریه های معقول عنوان کرد. /

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*