معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای مازندران: اجرای کامل پروتکل های بهداشتی موجب پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندانها شد

 

دکتر نصیر طالبی معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای استان مازندران در جمع  پرستاران و پرسنل کادر درمان زندان ساری از زحمات و خدمات ارائه شده در زندانها و پیشگیری از شیوع کرونا قدردانی کرد.

معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای مازندران بیان کرد، کادر درمان زندانهای استان درانجام برنامه های پیشگیرانه و مقابله ایی با بحران ویروس کرونا عملکرد مطلوبی داشتند .

وی افزود، تلاش جدی درجهت مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا و اجرای مستمر دستورالعمل ها وپروتکل های بهداشتی ملی و سازمانی که همچنان در الویت است، موجب محفوظ نگه داشتن زندانها از شیوع این ویروس خطرناک  شد.

سرپرست اداره بهداشت و درمان زندانهای استان اظهارکرد، پس از شیوع ویروس کرونا درکشور جلسات متعددی با روسای زندانها و مسئولین بهداشت و درمان و کادر پزشکی زندانها تشکیل دادیم و با خرید تجهیزات و لوازم بهداشتی زمینه را برای پایش و غربالگری زندانیان با هدف حفظ امنیت روحی و روانی در داخل زندان فراهم نمودیم .

دکتر طالبی گفت: برقراری امنیت در زندان نقش به سزایی در اتخاذ رفتارهای بهداشتی و مراقبتی مناسب در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است .

این مقام مسئول در ادامه نقش اعطای مرخصی به زندانیان از سوی رئیس قوه قضاییه در کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را بسیار حیاتی برشمرد و رعایت فاصله گذاری در زندانها با مرخصی بیش از ۷۰ درصد زندانیان استان ممکن و به نحوه شایسته اجرا گردید.

معاون اصلاح و تربیت زندانهای استان با اشاره به ارتقاء سطح آموزش حضوری و غیر حضوری از سوی کادر درمانی، روانشناسان و مددکاران اجتماعی در این مدت گفت: حضور همکاران متخصص در کنار زندانیان موجب آرامش و آسایش و احساس همبستگی و تعامل بیشتر شد و روحیه زندانیان را برای مقابله با این ویروس که جامعه را به وحشت انداخته بود، بالا برد.  

سرپرست اداره بهداشت و درمان زندانهای مازندران ادامه داد، توزیع غذاهای کاملا بهداشتی و حذف برنامه های فرهنگی، عدم تشکیل جلسات و گردهمایی های غیر ضروری، تعامل با شهرداریها و آتش نشانی های شهرستانها برای ضد عفونی زندانها و همچنین به حداقل رساندن حضور خانواده های زندانیان به زندان منجر به کسب نتیجه مطلوب و عدم شیوع کرونا در زندانها شد .

وی در پایان گفت: راه اندازی اطاق بستری با تجهیز امکانات مناسب در تمام زندانها با هدف اطمینان بخشی به زندانیان و همکاران و پیگیری از وضعیت پرسنل بیمار تا حصول بهبودی از مهمترین اقدامات حوزه معاونت سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای مازندران در دوران کرونایی بود./

انتهای پیام/

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*