نشست مشترک اداره زندان ساری با حوزه علمیه آیت ا.. صالحی مازندرانی

اداره زندان ساری بمنظور ایجاد تعامل و انتقال دانش، تجارب در حوزه های فرهنگی، تربیتی، دینی و مذهبی با هدف ارتقاء برنامه های فرهنگی زندان با مدیر حوزه علمیه آیت الله صالحی مازندران نشست مشترک برگزار کردند.

این نشست مشترک با حضور حجت الاسلام والمسلمین  سید جلال صالحی مدیرحوزه علمیه آیت الله صالحی مازندرانی و حجت الاسلام  احمد ملائی مسئول فرهنگی وتربیتی زندان و علی خدیو کارشناس فرهنگی وتربیتی و روابط عمومی  داره زندان ساری تشکیل شد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی  در این دیدار بیان کرد،  درفلسفه وجودی حوزه های علمیه یک  از اهداف کلیدی واز ارکان اجرایی آن درکنار تربیت و پرورش علمای دین و تحقیق وپژوهش درعلوم دینی، تبلیغ وگسترش علوم وفرائض دینی وانتقال آن به سطوح جامعه است .

وی همچنین فراگیر نمودن اصول و مبانی و علوم دینی درجامعه با استفاده از شیوه ها ومنابع مختلف تبلیغی توسط مبلغین وعلما را از اهداف حوزه عنوان نمود.

 حجت الاسلام صالحی با اشاره به اینکه زندانیان از نیازمندترین افراد جامعه به اطلاعات دینی و اعتقادی هستند، گفت:  حوزه علمیه آیت الله صالحی مازندرانی همکاری ومشارکت لازم را در اعزام اساتید و مبلغ به زندان و اجرای برنامه های فرهنگی و دینی برای مددجویان به عمل خواهد آورد.

وی افزود، تلاش می کنیم تا به یاری پروردگار و همکاری اساتید و روحانیون حوزه  قدمهای موثری دراین راه برداریم.

 حجت الاسلام ملایی مسئول فرهنگی وتربیتی زندان ساری نیز بیان کرد،  حوزه های علمیه به عنوان رکن ومحور ثقل برنامه های دینی ، مذهبی و اعتقادی درجوامع اسلامی بویژه میهن عزیز اسلامی نقش حیاتی درایجاد آرامش وثبات دارند.  

وی افزود،  متاسفانه با توجه به هجمه همه جانبه وهدفمند ومغرضانه دشمنان دین وانقلاب درسنوات اخیر سبب گردیده تا آسیب های جدی ساختار فرهنگی، مذهبی و اجتماعی جامعه بویژه جوانان را تهدید نماید واین مهم نقش واهمیت حضور میدانی حوزه های علمیه را دوچندان نموده است.

مسئول فرهنگی زندان ساری تصریح کرد، اهداف مهم زندانها ایجاد تغییر در رفتار و اصلاح زندانیان است و برای تحقق این امر و جبران کمبودهای اعتقادی و دینی زندانیان نیاز مبرم به حضور علماء و مبلغین در زندانهاست .

نشست مشترک مسئول فرهنگی زندان ساری با مدیر حوزه علمیه آیت الله صالحی مازندرانی منتج به اتعقاد تفاهم نامه در جهت اعزام روحانیون برای ارتقاء فعالیتهای فرهنگی و تربیتی در زندان ساری گردید./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*