نشست مشترک زندان و دانشگاه فرهنگیان استان مازندران

نشست مشترک زندان و دانشگاه فرهنگیان استان مازندران

 

نشست مشترک زندان ساری با دانشگاه فرهنگیان استان مازندران با هدف تقویت برنامه های فرهنگی و تربیتی و اجرای هدفمند برنامه های سازمانی در دفتر رئیس دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد .

 

این نشست مشترک با حضور  دکتر قربان  اسلامی راد رئیس دانشگاه فرهنگیان استان مازندران و داود ابراهیمی مدیر زندان ساری، حجت الاسلام   احمد ملایی مسئول فرهنگی وتربیتی و “علی خدیو کارشناس فرهنگی درمحل پردیس دانشگاه فرهنگیان برگزار گردید.

دکتراسلامی راد ضمن خیر مقدم گفت: دانشگاهها و مراکز علمی در یک جامعه بعنوان مرکز تولید علم و دانش و مهارت بوده و نماد و معیار ارزیابی میزان پیشرفت و توسعه یک کشور بشمار می روند.

وی تحقیق و پژوهش درعرصه های مختلف علمی و فن آوری وهمچنین پرورش نیروی انسانی را از اهداف عالیه دانشگاه عنوان نمود،که نتیجه کنکاش علمی و تحقیقات از سوی اهالی علم و اساتید و فعالان دانشگاهی منجر به برون رفت جامعه از مشکلات و دغدغه های اجتماعی شده و تمام اساتید در این راستا توجه و اهتمام خاص خواهند داشت.

دکتر اسلامی راد در ادامه بیان کرد، بعضی از شهروندان و افراد جامعه که در حقیقت بخشی از بدنه جامعه و مردم محسوب می شوند، خواسته یا ناخواسته از مسیر صحیح  زندگی خانوادگی و اجتماعی خارج و مرتکب کجروی و یا بزه می شوند و بعضا بنا به حکم قانون مدتی را در زندان می گذرانند، و زندانها رسالت مهم اصلاح و تربیت و ایجاد زمینه های بازگشت موفق و مجدد آنان به جامعه را به عهده دارند.

وی افزود، برخورد کارشناسانه و علمی تر با مشکلات زندانیان بویژه درحوزه علل ارتکاب به جرم و اصلاح وتربیت می تواند تاثیر مضاعفی درحل مشکلات و معضلات و برون رفت از آن داشته باشد.

دکتر اسلامی راد مساعدت و همکاری دانشگاه فرهنگیان استان در برگزاری برنامه های علمی، آموزشی ومشاوره ای و دیگر بخش های فرهنگی و تربیتی را دغه غه های خود و اساتید دانشگاه دانسته و از همکاری با زندان استقبال کرد.

داود ابراهیمی مدیر اداره  زندان ساری، از حسن نظر و نگاه دلسوزانه و مسئولانه رئیس و اساتید دانشگاه فرهنگیان استان در راستای اجرای برنامه های فرهنگی  و آموزشی در زندان قدردانی نمود.

وی افزود، با بررسی های انجام شده در روند ارتکاب بزه وکجروی افراد جامعه کاملا واضح است که یکی از دلائل مهم بروز کجرویها و هنجار شکنی ها، کمبود و فقر دانش و آگاهیهای لازم و ضروری زندگی در زمینه های مختلف است.

رئیس زندان ساری جبران فقر دانش و آگاهیهای زندانیان را از دغدغه ها، سیاستها و برنامه های میدانی سازمان زندانهای کشور برشمرد .

ابراهیمی اظهارکرد، تعامل و همکاری دانشگاه فرهنگیان درعرصه های علمی و آموزشی می تواند در تحقق اهداف و رسالت خطیر زندانبانی اسلامی یاری گر و موثر مواقع گردد./

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*