بازدید هیأت قضایی و انتظامی استان مازندران از زندان ساری
بازدید هیأت قضایی و انتظامی استان مازندران از زندان ساری

هیات عالیرتبه قضایی و انتظامی استان مازندران از زندان شهرستان ساری بازدید کردند

هیأت عالیرتبه قضایی و انتظامی استان مازندران متشکل از رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، دادستان مرکز استان ، فرمانده نیروی انتظامی استان به همراه مدیرکل زندانهای استان از زندان ساری بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان ساری،  به مناسبت دهه مبارک فجر هیات عالیرتبه قضایی و انتظامی استان مازندران متشکل از “حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ، حسینی “دادستان مرکز استان ، روسای و بازپرسین شعب، سردار میرفیضی فرمانده نیروی انتظامی استان و هیات همراه، سرهنگ مولا فرمانده پادگان نیروی هوایی شمال کشور در حالیکه غفاریان مدیرکل زندانهای استان آنها را همراهی میکرد، از زندان ساری بازدید نمودند.

علی اکبر غفاریان مدیرکل زندانهای استان مازندران ضمن خیر مقدم، فرا رسیدن دهه مبارک فجر و چهلمین پاسداشت انقلاب شکوهمند ایران اسلامی را تبریک و تهنیت گفت.

وی همچنین سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) را به کلیه شیعیان جهان تسلیت و تهنیت گفته و تقارن دهه مبارک فجر و ایام شهادت حضرت فاطمه (س) را موجب ارتقاء پیام معنوی انقلاب اسلامی عنوان نمود.

مدیرکل زندانهای استان مازندران گزارشی از برنامه های فرهنگی وتربیتی ، ورزشی، حمایتی و مشاوره ای زندان به زندانیان ویژه مددجویان بند نظام را ارائه نمود که موجبات رضایتمندی مسئولین قضایی و انتظامی استان را فراهم آورد.

در ادامه هیات بازدید کننده ضمن حضور درسالن اجتماعات بند نظامی بصورت چهره به چهره با مددجویان دیدار و به سواالات و خواسته های آنان پاسخهای لازم ارائه نمودند.

پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان بیان کرد، نگاه همه ما درتشکیلات قضایی، انتظامی و زندانبانی به زندانیان و شما جوانان که به دلائلی برمبنای احکام قضایی در زندان بسر می برید، نگاه انتظامی وتنبیه ای نیست.

وی افزود، در کنار اجرای احکام قضایی و کیفری آنچه برای همه ما بعنوان یک دغدغه اساسی مطرح است، رفع مشکلات و کاهش آسیب های جسمی، شخصیتی و رفتاری با هدف بازگشت سالم به اجتماع است.

وی تأکید کرد، شما مددجویان هم می بایست یک چنین نگاهی داشته و با تفکر و بررسی اعمال گذشته و ابراز ندامت و توکل به خداوند با استفاده و بهره مندی بهینه  از عوامل و امکانات در زمینه های فرهنگی، تربیتی ، مشاوره ای و حمایتی یک زندگی نو وسعادتمندانه وموفقی را آغاز نمایید.

سردار میرفیضی فرمانده نیروی انتظامی استان نیز طی سخنانی بیان داشت؛ نیروی انتظامی با توجه به نوع و جنس خدمات رسانی بیشترین تماس و ارتباط را با مردم و شهروندان و جامعه دارد، از اینرو زمینه های آسیب و بروز مشکلات و بزه برای عزیزان خدوم و پرتلاش این عرصه وجود دارد.

 وی افزود، مهمترین و موثرترین عامل بازدارنده برای دوری از این آسیب ها و مشکلات ومصون ماندن از آسیبها ایمان وتوکل به خداوند و ازهمه مهمتر حاضر و ناظر دانستن پروردگار بر لحظه لحظه زندگی و کار اوست .

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران بیان کرد، ارتکاب بزه و جرم و ورود به زندان را نیز نباید پایان همه چیز دانست، چرا که با توکل به خداوند و توبه و کمک خواستن ازپروردگار و استفاده از زمینه های مختلف فرهنگی وحمایتی می توان نه تنها گذشته را جبران نمود، بلکه با استفاده از تجارب هر چند تلخ یک زندگی شخصی و اجتماعی مطمئن و امنی را آغاز کرد./

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*