۱۲ هزار خانواده زندانی از خدمات انجمن حمایت از زندانیان بهره مند شدند

 

مدیرکل زندانهای استان مازندران از هزینه بیش ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در انجمن حمایت از زندانیان استان خبرداد و ۱۲ هزار خانواده زندانی از این خدمات و تسهیلات نقدی یا غیرنقدی نیز بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان مازندران، علی استادی در جلسه انجمن حمایت از زندانیان مرکز استان بر تلاش مضاعف انجمن جهت کمک به خانواده زندانیان نیازمند تأکید کرد.

مدیرکل زندان های استان مازندران بیان کرد، تمام خانواده های زندانیانی که با مشکلات اقتصادی روبرو هستند باید از سوی انجمن حمایت و روسای زندانها شناسایی و تحت پوشش قرار گیرند.

وی با اشاره به تورم اقتصادی و افزایش هزینه های تأمین زندگی و احقاق حقوق خانواده زندانیان گفت: فرد مجرم به دلیل ارتکاب به جرم از سوی مراجع ذی صلاح قضایی زندانی می شود، ولیکن خانواده آنان باید با کرامت در جامعه زندگی کنند و حقوق آنان نباید ضایع گردد.

علی استادی اظهار کرد، در سال گذشته بیش از ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از سوی انجمن حمایت از زندانیان شهرستانها برای حمایت از خانواده زندانیان هزینه شده است .

وی همچنین افزود، در سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۲ هزار نفر خانواده زندانیان از تسهیلات و خدمات انجمن حمایت از زندانیان برخوردار شدند و از این تعداد ۵۴۵۳ نفر از خانواده ها خدمات نقدی و غیر نقدی دریافت نموده و ۶۹۰۰ نفر نیز از خدمات مشاوره ای، مددکاری استفاده کردند.

مدیرکل زندانهای استان مازندران در تشریح کمکهای انجمن حمایت از زندانیان گفت: تعداد ۴مورد لوازم توانبخشی به خانواده ها اهدا شد و بیش ۳۰۰۰ مورد سبد کالا و پوشاک و لوازم التحریر و ۳۳ عنوان کالای اساسی و ۱۶ مورد تهیه جهیزیه برای دختران زندانی و اعطای مستمری و کمک هزینه بستری و دارو و درمان خانواده ها را از مهمترین کمکهای نقدی و غیر نقدی انجمن برشمرد.

وی اضافه کرد، خدمات انجمن تنها به فعالیتهای نقدی و غیر نقدی مختومه نمی شود، بلکه این انجمن در راستای اشتغال بکار و معرفی افراد به موسسات و یا تأمین ابزار کار خانگی و یا معرفی به نهادهای حمایتی، اعزام خانواده ها و فرزندان آنان به اردوی فرهنگی و مداخله در جهت اخذ رضایت اولیای دم و رضایت شکات نیز فعالیت دارد.

علی استادی پیگیری منجر به آزادی و عفو و تخقیقات مجازات و کمک به آزادسازی جرائم غیر عمد و افراد معسر را نیز از اقدامات این انجمن عنوان و اظهار کرد، در سال گذشته بیش از ۴۸ نفر زندانی با کمک انجمن حمایت از زندانیان از زندانهای مازندران آزاد شدند.

مدیرکل زندانهای استان مازندران بیان کرد، دغدغه کمک به خانواده زندانیان و حمایت از آنها نباید فقط به انجمن حمایت از زندانیان خلاصه شود، بلکه این یک بحران اجتماعی است و کل افراد جامعه به ویژه مدیران دستگاههای اجرایی و سرمایه داران بزرگ شهر باید با اخلاص و تمام توان در این حوزه ورود کنند و دست یاری و برادری به سوی خانواده ها و فرزندان زندانیان دراز کنند.

وی تصریح کرد، عید بزرگ فطر را در پیش داریم و انتظار می رود در پایان ماه بندگی خدا،عبادت و انفاق تمام افراد جامعه به یاد چشمان منتظر فرزندان زندانی هم باشند و با قدمی یا قلمی شادی را بر لبانشان هدیه دهند./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*